Pokud se aktivně věnujete sportování, popřípadě hledáte způsob, jak se ke sportování co nejvíce namotivovat, určitě se vám budou hodit chytré hodinky. Ty totiž dokáží člověku podat spoustu zajímavých informací o tom, zda sportuje správně, jak by měl sportovat a zároveň nabízejí celou řadu dalších skvělých schopností.
Nositelná elektronika v podobě chytrých hodinek či náramků je pro sportovce skvělou vychytávkou. Pojďme si nejdříve říci, jak se od sebe tyto dvě elektronická zařízení liší. Zatímco chytrý náramek slouží spíše jako vychytávka pro každodenní nošení, chytré hodinky se mnohem více dokáží zaměřit na vyloženě sportovní výkony.
Chytré náramky povětšinou poskytují malý displej, poměrně omezené množství funkcí, které ocení především sportovci, na druhou stranu však mají minimalistický design, který může být pro někoho výhodou. Chytré hodinky pak nabízejí design klasických hodinek, jsou tedy větší s klasickou lunetou a mají celou řadu šikovných funkcí, které oceníte v průběhu sportovní aktivity, tak v průběhu klasického dne, kdy jste například v práci, nebo na výletu s dětmi.
Chytré hodinky a motivace
Chytré hodinky můžete skvěle používat jako nástroj, jak se motivovat k lepším výkonům. Hodinky totiž dokáží sledovat čas a tempo vašeho sportovního výkonu. To se hodí například při běhání, kdy víte přesný čas běhu i to, jak rychle jste běželi. Údaje vás tak budou neustále motivovat k lepším výkonům a vy uvidíte, jak se zlepšujete. Navíc hodinky díky vestavěným GPS modulům dokáží přesně vykreslit, kudy jste běželi, což se také hodí.
To ovšem není zdaleka vše. Hodinky vám totiž během běhu dokáží sledovat i tělesné funkce. Nejčastěji je to schopnost sledování srdečního tepu, který vám prozradí, v jaké hladině srdeční frekvence se zrovna nacházíte a podle toho můžete sledovat náročnost dané aktivity a také si korigovat vypětí svých sil v závislosti na cíli.
Některé vyšší modely vyloženě sportovně zaměřených hodinek vám mohou sdělovat i další užitečná data. Například vám vypočítají, jak dlouho byste měli regenerovat, popřípadě zjistí, jak se vám okysličovala krev v těle během fyzické aktivity a jak je tedy vaše tělo schopné se zásobami kyslíku nakládat.
Vybere si každý
Některé z hodinek jsou pak přímo určené i pro jednotlivé sporty. Například světově známá značka Garmin nabízí modely speciálně vytvořené pro horolezce, triatlonisty, běžce i potápěče. Každý si tedy v jejich modelech chytrých hodinek najdete přesně ty, které mu budou vyhovovat. U specializovanějších modelů je však potřeba počítat i s vyšší cenou.
Hodinky dovedou sledovat i vaší aktivitu a jsou schopny vás upozornit na to, pokud se příliš dlouhou dobu nevěnujete fyzické zátěži. Tím už se dostáváme k běžnějšímu užití hodinek. Hodinky totiž permanentně sledují vaší aktivitu, tedy to, jak moc se pohybujete a také kolik kroků denně uděláte. Na základě získaných dat vám poté dávají přehledné informace o tom, kdy jste byli během dne v největším zápřahu a naopak, kdy vaše tělo nejvíce odpočívalo.
Chytré hodinky lze také propojit s mobilním telefonem. Díky tomu se z nich stane i velmi šikovné notifikační zařízení. Hodinky vás totiž upozorní na to, že vám někdo na mobilní telefon volá, nebo vám přišel e-mail či SMS zpráva. Díky tomu vám neunikne žádný důležitý hovor a díky možnosti čtení zpráv přímo na zařízení se můžete snadno a rychle dozvědět, kdo co potřebujete, aniž byste brali mobil do ruky.
Jedná se tak o velmi šikovného pomocníka, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Uvidíte, že vám s takovým zařízením bude sportovat lépe a bude mít do sportování také více elánu.
Čtěte také:Jaké výhody má trénink ve dvou?
No Responses