Jaké výhody má trénink ve dvou!

Pokud máte dostatek motivace a vůle k pravidelnému tréninku, je to obdivuhodné. Pravdou však je, že trénink ve dvou má mnoho dalších výhod, kromě toho, že je to větší zábava. Sežeňte si parťáka na cvičení a pusťte se do pravidelných tréninků. Brzy zjistíte, že trénink ve dvou je mnohem lepší, než když trénujete sami.

Pravidelnost

Problémem u tréninků většinou bývá dodržování pravidelnosti. Občas se vám jednoduše do posilovny nechce a její návštěvu stále odkládáte. Takto je to často především u začátečníků, kteří s cvičením teprve začínají. Svou první návštěvu oddalují a nakonec nikdy nezačnou. Pokud máte parťáka, který chodí cvičit s vámi, myslíte už také na to, že přece musíte jít cvičit, protože ten druhý na vás spoléhá. Vždy se navzájem můžete ve cvičení podpořit a dokopat se do posilovny, když se tomu druhému zrovna nechce.

Motivace

Váš parťák se pro vás také může stát skvělou motivací, nejen tím, jak vypadá, ale také tím, že pro vás vždy oporou. A to, jak při přidržování těžších vah, ale také ve chvílích, kdy cvičení jednoduše chcete vzdát. Myslete na to, že motivace by měla být oboustranná a i vy byste svého parťáka měli podporovat. Skvělé je, že se při cvičení můžete také navzájem kontrolovat, zda cviky vykonáváte správně a zbytečně neubližujete svému zdraví. Parťák vám jednoduše ve cvičení pomůže a podpoří vás.

Rady

Skvělé je, že pro vás druhý člověk může být nejen motivací, ale také inspirací. Navzájem si můžete radit ohledně nových cviků, zdravého jídelníčku či novinek. Od koho jiného se dozvíte o novém receptu na proteinovou dobrotu nebo o lepších cviku na posílení hýždí než od svého parťáka.

Jak si najít parťáka?

Přemýšlíte, kde a jak si parťáka na cvičení najít? S tímto vám může pomoci nejen vaše vlastní snaha, kdy budete hledat mezi vašimi přáteli. Nejlepší je zvolit někoho, komu věříte, je pro vás motivací a víte, že se na něj můžete spolehnout. Pokud nikoho takového mezi přáteli nemáte, zkuste se obrátit na sociální sítě či stránky, které se zabývají cvičením. Pozeptat se zde můžete po parťákovi, který k sobě hledá dalšího. Důležité je hledat osobu, která nebude bydlet příliš daleko od vás a sedne vám po prvním seznámení. To je lepší provést někde na kávě nebo lidově na pivu dříve, než s daným člověkem začnete cvičit. Lépe ho poznáte a budete vědět, zda je to ten pravý parťák pro vás.

Ideální sporty pro dva

Trénovat ve dvou nemusíte jen v posilovně, ale můžete hledat také parťáka pro jiné sporty, protože vás například posilování jednoduše nebaví. S parťákem můžete vykonávat mnohé další sporty, například jízdu na kole, běh, hrát tenis, ping pong, squash, ale navštěvovat také kolektivní cvičení, které se může stát skvělou příležitostí, jak se kamarádkou či kamarádem potkat. Mezi taková cvičení patří například jóga, pilates, bosu, ale i TRX či kruhový trénink. Vždy je s druhým člověkem důležité sladit daný sport, aby bavil vás i jeho. Hledat můžete také kompromis, ale lepší je se vždy shodnout na ideálním cvičení pro oba. Proto může být někdy hledání parťáka na daný druh cvičení složitější.

Odpočinek a zábava

Pokud do cvičení zapojíte i svou kamarádku či kamaráda, nejenže spolu zažijete spoustu zábavy, ale můžete se navzájem podporovat a sportovní aktivita se pro vás stane i příležitostí k tomu se sejít, jelikož v dnešní uspěchané době si někdy jen těžko nacházíme čas na přátele, což je velká škoda. Po cvičení si s kamarádkou navíc můžete zajít ještě posedět, popovídat si atd. Spojíte tak aktivní cvičení i s odpočinkem, jelikož si vyčistíte hlavu, odpočinete si od stereotypu a naberete novou sílu a inspiraci. Najděte si proto parťáka na cvičení, ať už v podobě kamarádky či známého.

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..