Osobní trenér? 5 důvodů, proč vsadit na služby osobního trenéra

Pravidelné cvičení a navštěvování fitness je pro mnohé osoby opravdovou výzvou. Jistě znáte na vlastní kůži ten pocit, kdy se ke cvičení musíte doslova přemlouvat a nikam se vám nechce. Skvělou motivací a vidinou kvalitních výsledků pro vás může být osobní trenér. Spolupráce s ním totiž skýtá řadu výhod.

Najděte vůli a odvahu

Osobní trenér

Cvičení ve fitness je pro mnohé osoby noční můrou, přitom se jedná o velmi efektivní způsob, jak zhubnout tuky a nabrat svalovou hmotu. Mnoho osob se bojí neznámých strojů, správnosti provedených cviků, jejich výběr i frekvenci, a mnohé odrazuje také to, že by měli cvičit a vystavovat své tělo před řadou dalších osob, které na tom s postavou mohou být o mnoho lépe než oni.

K tomu, abyste našli vůli a odvahu, vám může pomoci správná volba fitness trenéra. Ten vám pomůže nejen z praktické stránky, k provádění cviků správně, sestavení cvičebního plánu, mnohdy také jídelníčku, ale skvěle vás také namotivuje.

Motivační faktor

Máte schůzku ve fitness centru s trenérem a čeká vás vydatná hodina tréninku, odvoláte ji? Pravděpodobně ne, protože už z principu vám bude hloupé říct trenérovi, že dnes nepřijdete a vymýšlet si potřebné výmluvy. Kdybyste však měli jít na trénink sami, pravděpodobně pro vás nebude žádný problém nahradit trénink sledováním televize.

Osobní trenér vám stanoví přesný plán, který budete muset dodržovat, což vás skvěle namotivujete, a jakmile si na režim zvyknete, už se ani nebudete muset přemlouvat. Trenér vás podpoří také během cvičení a bude vás pravidelně seznamovat s vašimi úspěchy.

Bez stresu a spěchu

Osobní trenér dodá vašemu cvičení jasný řád a vy se nebudete stresovat tím, zda děláte během svého tréninku vše správně a ve správném pořadí. Trenér si vás během tréninku pohlídá. Trénink s trenérem je navíc mnohem větší zábava, než kdybyste trénovali sami. Vyberte si proto pečlivě trenéra, se kterým budete chtít trávit čas, a bude vám dobrým motivátorem.

Pozitivní vliv na zdraví

Osobní trenér je dobrá investice!

Osobní trenér by vám měl sestavit cvičební plán přesně šitý na míru, ale pomoci vám může také se sestavením vhodného jídelníčku. Trénink i úprava jídelníčku bude mít vliv nejen na vzhled vaší postavy, ale také na vaše celkové zdraví. Samozřejmě, že správné hubnutí a zbavování se tukových zásob je pro vaše tělo přínosné, zvláště jste-li pod dohledem osobního trenéra. Nebudete tak svému tělu zbytečně ubližovat a i zvolené cviky, jejich frekvence a intenzita budou správně nastaveny. Trenér by měl být totiž také odborníkem na anatomii lidského těla i ergonomii pohybu.

Efektivnost

Pravdou je, že mnoho osob demotivuje také to, že po pár návštěvách fitness nevidí hned úbytek váhy či rychlou změnu. Díky trenérovi si budete jistí, že vše jde tak, jak má a že postupné změny jsou trvalejší než změny rychlé, které bývají často doprovázeny jojo efektem. Díky osobnímu trenérovi budou vaše výsledky kvalitní a trénink opravdu efektivní. Zaplacenou hodinu s trenérem totiž nepropovídáte, jako by se vám to snadno mohlo stát při cvičení s vaší nejlepší kamarádkou.

Osobní trenér je investice, která se vám vrátí

Stále váháte nad spoluprací s osobním trenérem, a to především z finančních důvodů. Pokud chcete svou postavu změnit, zlepšit vaši zdravotní stránku, kondici i psychiku, neměli byste dále váhat. Stojí vám investice do vašeho těla a zdraví opravdu za to? Pokud si nevíte rady, jak začít cvičit, jak cvičit správně či vám chybí vůle, je investice do osobního trenéra opravdu efektivní a správnou volbou.  Zaplatit vám služby osobního trenéra může také vaše rodina, třeba jako dárek k narozeninám.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..