Motivace: Jak si nastavit pravidelný cvičební režim a dodržovat ho

Výmluv, proč zrovna dnes nejít do fitka, se najde vždycky mnoho. Nemáte náladu, venku prší, je brzy tma, jste unavení nebo bez nálady. Nastavte si proto pravidelný cvičební režim, který budete dodržovat. Pouze díky pravidelnosti a vaší vůli totiž dosáhnete tížených výsledků a výmluvy hodíte za hlavu.

Oblíbené sporty

Nastavte si pravidelný cvičební režim

Základem je, abyste si ujasnili, jaké sporty a cvičení patří mezi vaše oblíbené. Pokud se totiž stále budete nutit chodit do fitness, i když víte, že to nesnášíte, nebo budete chodit s kamarádkou či kamarádem na spinning jen proto, že se bojíte jít někam jinam sami, nebude vám ani pravidelný režim k ničemu. Ujasněte si tedy, jaké sporty a cvičení vás opravdu baví. Může to být zumba, skákání na trampolínách, spinning, kruhový trénink, TRX, piloxing, plavání, jóga, běhání nebo třeba jen klasické návštěvy fitness. Od tohoto bodu se odpíchněte.

Plánování

Začněte tím, že si naplánujete váš pravidelný cvičební režim . Ideální je, pokud máte během týdne 3-4 opravdu aktivní tréninky, popřípadě je proložíte aktivním odpočinkem, jakým je jóga či plavání. Pokud s aktivním pohybem teprve začínáte, bude vám například stačit kombinace 2 opravdu aktivních tréninků a 2 doplňkové pohybové aktivity. Vaše tělo potřebujete také čas na odpočinek a regeneraci. Myslete také na to, že plán každé osoby bude jiný, jelikož každá osoba má ráda jiný sport, má jinak rozvržené časové možnosti a je na jiném stupni se svou fyzickou kondicí.

Individuální plán

Každý plán je tedy nesmírně individuální. Můžete si například naplánovat, že každé pondělí a středu a pátek navštívíte fitness a vždy v neděli si dopřejete hodinu jógy či plavání. Pokud jste s aktivním pohybem v začátcích, dopřejte si například v úterý a čtvrtek aktivní cvičení či návštěvu posilovny a například v pátek či sobotu doplňkový aktivní odpočinek. Vždy však záleží na vaší fyzické kondici, ale i časových či finančních možnostech.

Časový rozvrh a stereotyp

Pravidelný cvičební režim a časový rozvrh
Jogging Stopwatch Sport Watch Time Fitness Clock

Pravidelný cvičební režim je důležitý stejně jako je důležité, abyste si vytvořili jasný časový rozvrh, který budete pravidelně dodržovat. Žádné výmluvy nebudou existovat a vy se vždy na cvičení vydáte. Výjimkou by pro vás měla být jen nemoc či nenadálé situace. Díky tomu si totiž na tento pravidelný režim zvyknete a zajedete se stereotypních kolejí. Právě stereotyp je totiž tím, co pro vás bude nesmírně přínosné. Pokud si totiž na svůj režim zvyknete a budete jej brát jako samozřejmost, nic vás od cvičení neodradí. Dostat se však do této fáze vyžaduje opravdu silnou vůli a snahu dosáhnout vašich cílů.

Podpora přátel

Skvělou volbou pro vás také je, pokud máte kamaráda či kamarádku, kteří jsou na tom časově dost podobně jako vy a baví je i vykonávání podobných sportů. Díky tomu totiž získáte parťáka, se kterým se ve cvičení můžete vždy vzájemně motivovat. I vaše svědomí v tomto případě zapracuje, protože přeci nenecháte jít parťáka samotného. V tomto ohledu můžete mít samozřejmě více cvičebních parťáků než jen jednoho a potkávat se s nimi na různých druzích cvičení. I tímto způsobem se dá cvičení ve dvou dobře zkombinovat. Cvičit takto můžete samozřejmě i se svým partnerem či partnerkou.

Skupinová cvičení

Motivací do cvičení pro vás mohu být i skupinové formy cvičení či nejrůznější skupinové challenge a programy, do kterých se na začátku pustí celistvá skupina a během tréninků se navzájem podporuje, dopřává se jí dostatečné motivace a na výsledku pracují jako celek. Právě tyto skupinové tréninky a programy jsou ideální pro osoby se slabší vůlí či pro osoby, které se stále sami odhodlávají k tomu, aby se pustily do cvičení.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..