Udržení kondice i během podzimních dnů? Vyzkoušejte tyto sporty

S podzimním obdobím přichází pochmurnější dny plné deště a větru. Právě toto počasí se pro nás stává dobrou výmluvou ve chvíli, kdy máme jít běhat či se projet na kole. Jaké sporty můžete vykonávat během podzimu a neustále pracovat na udržení kondice?

Běh

Běh je skvělou podzimní volbou. I když se vám během pochmurných dnů ven často nechce a k běhu se musíte vyloženě nutit, je ideálním podzimním sportem. Vyčistíte si u něj perfektně hlavu, protáhnete celé tělo a stále se udržujete ve skvělé kondici. Běhat můžete takřka celoročně, pokud máte dostatečné vybavení a vhodné oblečení. Vytvořte si z běhu pravidelnou denní rutinu, kterou budete pravidelně opakovat.

Jízda na kole

Jízdna na kole pro udržení kondice
Jízdna na kole pro udržení kondice

Pro osoby nebojácné, které nevystraší ani chladnější počasí, je na podzim vhodná i jízda na kole. Doporučujeme zvolit vhodné oblečení, které neprofoukne, ochrání vás před deštěm, ale bude náležitě funkční. Jízda na kole je ideální během podzimních slunečných dnů, kdy přináší možnost výletu i sportování v jednom. Podzimní dny plné slunce jsou na proběhnutí či jízdu na kole ideální volbou pro udržení kondice.

Pravidelná chůze

Pokud nepatříte mezi příznivce běhání, úplně postačí, když do svého kondičního plánu zařadíte pravidelnou chůzi. Ta nezatěžuje takovým způsobem kloubní aparát, ale můžete díky pravidelné rychlé chůzi také hubnout a držet kondici na dobré úrovni. U chůze je však důležitá pravidelnost a udržování tepové frekvence v ideálních hodnotách (zpravidla kolem 130). Díky tomu se nejen příjemně provětráte, ale také účinně hubnete.

Plavání je ideální pro udržení kondice

S přicházející zimou a návalem pochmurných dnů můžete dát přednost indoor sportům, které vám nabízí řadu zajímavých možností. Dobrou podzimní volbou je také plavání. Díky němu si dokonale protáhnete celé tělo a posílíte zádové svaly. Důležité však je dát plavání určitý řád a dopřávat si jej pravidelně. Plavání může být pro zdravé držení těla nesmírně přínosné, navíc posilujete i vnitřní svaly. V páře se navíc příjemně prohřejete a podpoříte regeneraci svalů.

Squash

Squash je skvělá volba pro udržení kondice
Squash je skvělá volba pro příznivce aktivního sportování

Pro příznivce aktivního sportování je skvělou volbou squash. Uvidíte sami, že už po první hodině budete náramně cítit především hýžďové svaly. Squash je dynamický a vyžaduje rychlé výpady, které posílí především nohy a hýždě. Squash můžete hrát kdykoliv za jakéhokoliv počasí, jelikož se provozuje v hale.

Jóga

S příchodem podzimu se cítíme více unavení, bez energie a volíme spíše klid před aktivitou. Proto je ideální právě na podzim začít s jógou. Jóga přináší možnost aktivního odpočinku, ale i náležitého protažení a posílení svalů. Záleží na tom, jaký druh jógy si vyberete a jak často ji budete praktikovat. S jógou docílíte uvolnění nejen těla, ale i mysli, která bude s pochmurnými dny spíše plná negativním myšlenek. Dopřejte si jógu pravidelně, klidně každý den, jako součást vaší denní rutiny.

TRX, bosu, zumba…

Podzim je také skvělým obdobím na vyzkoušení některého z indoor skupinového cvičení. V létě budete jen těžko toužit po tom být zavření s dalšími osobami v jedné místnosti, ve které se budete společně doslova potit. Na podzim se však rádi skryjete do některé z místností ve vašem fitku. Vyzkoušejte proto některý ze skupinových tréninků, například TRX posilovací systém, zumby, bosu, pilates, power jógy apod. Na takovémto tréninku si dáte řádně do těla a můžete potkat i nové známé či přátele.

Kruhový trénink

Dobrou volbou může být i kruhový trénink, který vám dá náležitě do těla. Zde pocítíte tu pravou skupinovou motivaci a vyzkoušíte si originální způsoby posilování. Kruhové tréninky jsou mnohdy zábavné a nechybí v nich motivace a dávka vypocených kalorií.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..