Výběr sportovních hodinek a sporttesteru: Jak na to?

Každý z nás se po vykonání sportovní aktivit rád dozví, kolik uběhl kilometrů, spálil kalorií, a jak byl celkově aktivní. V tomto směru vám mohou pomoci sportovní hodinky či sporttester. Že se v těchto pomocnících nevyznáte a nevíte, podle čeho je vybírat? Poradíme vám.

Sportovní hodinky, chytré hodinky…

V poslední době se označení jako sportovní hodinky, chytré hodinky či sporttester velmi prolínají a někdy je jen těžké určit, jaký je mezi nimi rozdíl. Všechny už jsou totiž natolik chytré, že vykonávají mnoho různých funkcí. Řekněme si však, jaké jsou alespoň základní rozdíly v těchto sportovních spojencích.

Fitness náramek dokáže monitorovat denní aktivitu, délku spánku a lze jej propojit s aplikací ve vašem mobilním telefonu. Sporttester měří a vyhodnocuje tepovou frekvenci během sportování. Pořídíte-li si model s GPS, zaměří vám také uběhnutou trasu, přináší však i další funkce. Sportovní hodinky měří tepovou frekvenci, nechybí jim GPS, dokáží řídit trénink, mají multisport modul pro více sportů a mnoho dalších funkcí. Chytré hodinky můžete propojit s vaším mobilním telefonem, upozorní vás na nové zprávy a hovory apod. Nutné je však upozornit, že do těchto zařízení jsou stále přidávány nové a nové funkce.

Rozmyslete si

Důležité je, abyste si před rozmýšlením, co je pro vás to pravé, odpověděli na některé otázky. Měli byste vědět, jaký sport budete převážně vykonávat, co je vaším cílem, kolik času budete sportování věnovat, zda sportujete jen pro zábavu, nebo je pro vás sport nepostradatelnou součástí života, zda budete běhat také závody a kolik financí chcete do sportovního pomocníka investovat.

Fitness náramek pro přehled

Pravdou je, že fitness náramek pořídíte za celkem nízkou cenu a poznáte je podle specifického tvaru náramku, který většinou nemá displej. Náramek můžete propojit se speciální aplikací ve vašem mobilním telefonu a dokáže vám změřit délku, spánku a monitorovat vaší denní aktivitu. V mobilní aplikaci si můžete stanovit váš denní cíl, většinou v bodech za různé aktivity, a náramek bude hlídat, zda jste denní cíl splnili. Fitness náramek je vhodný spíše pro přehled vaší denní aktivity, abyste se reálně orientovali v tom, jak jste denně aktivní.

Sporttester

Ten můžeme nazvat také jako levnější variantu, seženete je do 2 500 Kč. Jeho hlavním cílem je měření vaší tepové frekvence během sportovní aktivity. Pokud si za sporttester připlatíte, mohou mí také funkci komunikace s vaším mobilním telefonem. Ukáží vám tedy i uběhnutou trasu.

Sportovní hodinky

Jak si vybrat sportovní hodinky či sporttester?

Dnes jsou sportovní hodinky obohaceny o nejrůznější funkce a kromě měření tepové frekvence, vaší trasy zvládají monitorovat i aktivitu u více typů sportů. To je při jejich výběru klíčovým ukazatelem, jaký sport budete sportovní aktivity využívat především. Rozdíl je, pokud budete pouze běhat, nebo také jezdil na kole, plavat, hrát golf apod. Například pro plavání budete potřebovat hodiny lehké, voděodolné a s jednoduchým ovládáním. Běžci zase ocení sportovní hodinky, které mají funkci intervalového tréninku, porovnávání mezičasů a osobního trenéra. Je tedy rozhodujícím i to, jakému sportu se plně věnujete a pro jaký typ aktivity budete hodinky využívat. Pro cyklisty jsou zase vhodnější modely, které se dají uchytit na řídítka a obsahují cyklomapy.

Novinky jsou vždy lepší?

Při výběru sportovních hodinek se vám dnes nabízí novinky našlapané mnoha funkcemi. Otázkou však je, zda je všechny opravdu využijete a zda potřebujete do hodinek tolik investovat? Při výběru sportovních hodinek se rozhodujte spíše podle praktičnosti a nabídky funkcí, které opravdu využijete.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..