Moderní formy motivace. Co vás dokáže opravdu nakopnout?

Trávili jste doposud mnoho času doma a cvičení stále jen odkládali? Přitom je vám jasné, že jakmile se cvičením začnete, už vás nic nezastaví a požene vás váš vysněný cíl ve formě vysportované postavy či dosažení vysněné kondice? Základem je se do cvičení pustit a vydržet. Vyzkoušejte moderní formy motivace, které dnes používá řada osob.

Motivační videa a podcasty

Mezi moderní formy motivace můžeme zařadit nejrůznější motivační videa, která vám mohou být velmi nápomocná.Jednat se může nejen o videa, ale také o podcasty, které jsou nesmírně populární. Ve videích můžete sledovat nejen jiné osoby, jak cvičí, ale i jejich postupný vývoj a cíle, kterých dosáhly. Podcasty jsou samozřejmě jen ve formě zvukové a můžete je poslouchat i při samotném cvičení. Bývají zaměřeny tématicky, například přímo na motivaci, sport, výkon, cestu k vysněné postavě, pozitivní naladění apod.

Upravte si sociální sítě

Na sociálních sítích trávíme denně valnou část volného, občas i pracovního, času. Sledujeme zde život našich přátel, ale i nejrůznějších osobností, influencerů a osob, které nás inspirují. Měli jste doposud na sociálních sítích jen náhodné osoby bez zaměření? Nezapomínejte, že to, na co se díváme několik hodin denně, nás formuje a má na nás velký vliv. Upravte si proto sociální sítě tak, aby vás motivovaly ke cvičení a pohybu. Sledovat můžete nejrůznější sportovce, influencery ze světa fitness, stránky a profily o zdravém stravování apod.

moderní formy motivace

Mějte svou vizi na očích

I díky úpravě sociálních sítí začnete mít svou vizi opravdu na očích a bude pro vás těžší se stále vymlouvat. Umístěte si obrázek vaší vysněné postavy jako spořič na telefon či jako tapetu. Lépe tak budete motivováni k pohybu a bude vás těšit, že se ke svému cíli postupně blížíte.

Sledujte svůj vývoj

Vývoj v redukci hmotnosti a nabírání svalové hmoty, popřípadě své výkony, můžete sledovat díky řadě mobilních aplikací. Nejenže mohou sledovat váš výdej kalorií, uběhnuté kilometry či čas, který jste cvičení věnovali, ale můžete si do nich zaznamenávat veškeré údaje týkající se vašeho hubnutí. Nezapomínejte ani na starou dobrou klasiku v podobě měření a vážení. Vhodnější je měření, jelikož vážení ne vždy odpovídá svalovým přírůstkům. Sledovat vývoj ve vašem cvičení tak můžete i díky měnícímu se rozložení centimetrů na vašem těle.

Mobilní aplikace jsou skvělým příkladem moderní formy motivace

Mobilní tréninkové aplikace vás mohou skvěle namotivovat a umí toho daleko víc. Najdete v nich například jednotlivé tréninkové plány, různé ukázky provedení jednotlivých cviků a pomáhá vám zapisovat údaje o cvičení. Kromě toho vám mobilní aplikace může zasílat oznámení jako připomínku na trénink.

Kvalitní hudba

Díky rozvoji technologií dnes můžete poslouchat bez problému vaši oblíbenou hudbu během cvičení, a to bez množství zbytečných kabelů, na které si musíte dávat pozor. Pořiďte si sportovní bezdrátová sluchátka, která vás při cvičení dokonale motivují správně zvolenou hudbou. Právě hudba je totiž osvědčeným pomocníkem v motivaci při cvičení. Namixujte si ideální remix právě pro vás a dané cvičení. Využít můžete i nejrůznějších mixů písní ke cvičení.

Vybavení, které vás potěší

moderní formy motivace

Skvělou motivací pro vás může být také kvalitní kousek oblečení či vybavení do vaší domácí posilovny. Pořiďte si kvalitní, funkční a dobře vypadající oblečení, které do fitka rádi vytáhnete a budete se v něm cítit prostě skvěle. Navíc díky dnešní rozmanité nabídce fitness oblečení to nebude žádný problém.

Skupinové cvičení

Trénujete zpravidla sami a sólo cvičení vás přestává bavit? Zajděte si na skupinové tréninky, které mohou být efektivním způsobem motivace. Nejenže zde poznáte nové nadšence do cvičení, ale můžete se s ostatními navzájem motivovat a skupinové tréninky pro vás mohou být zajímavým zpestřením běžných návštěv fitness.

Vyzkoušejte přírodní nakopávač před cvičením. Bílý kratom z Bali vám zažene únavu a namotivuje ke cvičení.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..