Překonejte lenost! Pomůže vám, když si najdete cvičení ideální právě pro vás

Je neděle a vy si říkáte, ještě si dám do pondělí pauzu a pak s cvičením zase začnu. Jakmile však přijde pondělí, začínáte své rozhodnutí přehodnocovat a říkáte si, že to tento týden stejně nestihnete, a tak stále dokola a dokola. V tomto směru vás jednoduše přemáhá lenost a nebo nechuť ke cvičení, které jste si vybrali. Najděte si tu správnou cestu ke zdravému pohybu, který bude vyhovovat právě vám. Překonejte lenost!

Špatný výběr

Problém možná tkví jen v tom, že jste si vybrali druh sportu, který vám není blízký a jednoduše vás nebaví. Proč ho tedy vykonávat? Najděte si jiný! Podívejte se na nabídku fitness center a sportovišť ve vašem okolí a najděte si jiný druh cvičení, který pro vás bude ideální. Zvažte v tomto směru především svou kondici, věk, bolestivost kloubů a zaměřte se na pohyb, který vás bude naplňovat. Neznamená přeci, že když je zrovna moderní běhání, musíte nutně také běhat. Existují stovky různých sportů, které můžete vykonávat. Zkuste třeba míčové sporty, jízdu na kole, surfování, jógu, skupinová cvičení, TRX atd. Možností je opravdu nespočet a až si najdete sport, který vás bude bavit, jistě ho budete také pravidelně vykonávat.

Cvičte s přáteliPřekonejte lenost! Cvičte s přáteli

Dobrou volbou a motivací pro vás může být také to, že do cvičení zapojíte své přátele. Domluvte se s kamarádkou či kamarády a pusťte se do výzvy! Můžete si přesně stanovit dny, ve které budete chodit cvičit a pustíte se do hubnutí a posílení svalů společně. Skvělé je, že se přátelé mohou navzájem perfektně podporujete a můžete si na chvíli odpočinout od svých partnerů. Při cvičení navíc zažijete spoustu legrace a můžete se hlídat, zda cviky, například v posilovně, provádíte správně.

Pomalejší cvičení?

Zkoušeli jste zatím jen aerobik, zumbu, běhání a posilovnu? Nic z toho vás nenadchlo natolik, abyste ve cvičení nadále pokračovali? Možná je právě pro vás vhodné cvičení pomalejší, jedná se například o různé druhy jógy, pilates, balanční cvičení či cvičení na velkých míčích. I když jsou tato cvičení pomalejší, jsou také silová a dynamická a pomáhají efektivně tvarovat vaši postavu. Navíc při nich často trénujete i správné dýchání a máte čas se v klidu soustředit sami na sebe.

Rychlé kardio cvičeníPřekonejte lenost! Pomůže vám, když si najdete cvičení ideální právě pro vás

Pokud jste navštívili hodinu jógy či pilates a nebyl to váš šálek čaje, protože jste jaksi nemohli vypnout svou mysl, zkuste rychlejší kardio cvičení. Během něho jste v takovém zápřahu, že nemáte čas myslet, natož dýchat. Zkuste například piloxing, zumbu, trampolíny, kruhový trénink či běhání. Během těchto sportovních aktivit mysl vypíná a vy se soustředíte jen na své tělo a na výkon. Pozor však na to, že rychlé kardio cvičení může být náročnější pro vaše klouby, zvláště pokud při cvičení různě poskakujete.

Sami doma

Cvičit můžete také v pohodlí domova, pokud nemáte rádi kolektivní cvičení. Kámenem úrazu je však v tomto směru právě lenost. Při cvičení doma potřebujete mít silnou vůli a dodržovat pravidelný režim. Pokud tedy patříte mezi opravdové odhodlance, určitě si cvičení doma dopřejte, pokud ne, raději se vydejte cvičit jinam. Docházení na jiné místo pro vás totiž může být i příjemnou změnou prostředí.

Lenost sama odezní

A až narazíte na ten pravý sport právě pro vás, rychle to poznáte. Nebudete se totiž muset do sportování přemlouvat, ale jednoduše si vzpomenete, že vás čeká hodina jógy a již natěšení si na ni půjdete odpočinout, bez stresu a odkládání. Vše je v tomto směru jen na vás a výběru ideálního sportu pro vaše tělo. Zapojit do sportování můžete i své děti a chodit cvičit společně. Vždyť pěstování pozitivního vztahu ke sportu je v dnešní rychlé době nesmírně důležité.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..