Ztráta sebevědomí? Zapracujte na něm!

Ztráta sebevědomí

Často se můžete setkat s tvrzením druhé osoby, která nechce chodit do posilovny, protože ztratili sebevědomí a stydí se. V tomto směru je důležité udělat velký krok. Vždyť posilovny nejsou jen pro osoby, které už svalnaté jsou, ale především pro všechny, kteří chtějí na svém těle pracovat!

Lidé, kteří trpí nadváhou či obezitou, mají totiž často nižší sebevědomí. Je to způsobeno především tím, že si za svůj život již prošli mnohými narážkami, posměšky apod. To vám na sebevědomí nikdy nepřidá a naopak vás to utvrzuje v realitě týkající se vašeho těla. Povznést se nad urážky je často velmi těžké, zvláště pokud je daná osoba obézní již více let. Tuto skutečnost je však na čase změnit, protože sezením doma nic nezměníte, ba naopak, ubližujete mnohem více sobě a svému zdravotnímu stavu. Vaše sebevědomí posilujete tím, že si začnete vážit sami sebe a budete si více věřit.

Neporovnávejte se!Ztráta sebevědomí? Zapracujte na něm!

I když vám tato rada bude připadat k ničemu, jedná se o velmi důležitou změnu vidění vašeho světa. Přestaňte se porovnávat s ostatními, ať v práci, na sociálních sítích či v posilovně. Soustřeďte se jen na sebe a na svůj cíl a na pohledy ostatních lidí nemyslete. Ve vašem životě jde jen o vás, ne o ostatní, s kterými se absolutně nemá cenu porovnávat.

Pomůže vám parťák

Zkuste si najít ke cvičení parťáka či parťačku, které budou do cvičení stejně zapálení jako vy. Ve dvou se to přeci jen lépe táhne a když se jednomu nechce cvičit, druhý ho povzbudí a vytáhne do posilovny. Parťák je vám navíc vždy oporou a při prvních návštěvách posilovny se přece jen budete cítit lépe s další oporou.

Trenér?

Další možností je domluvit si v dané posilovně trenéra a chodit cvičit s profesionálem, který vás ve cvičení povede a vy se budete cítit jistější, navíc máte jistotu v tom, že vykonáváte cvičení správně. Trenér vám často také nabídne sestavení vhodného jídelníčku, které je doplněno o pravidelnou návštěvu fitness.

Jak posilovat sebevědomí?

Pokud je jediným problémem toho, že nechce navštěvovat posilovnu či jiná cvičení to, že si jednoduše nevěříte a nechcete být vystaveni divným pohledům, zkuste tuto skutečnost rychle změnit. Posilovna je totiž velmi komplexním místem, jelikož zde můžete začít kardiem, poté si dopřát efektivní posilování svalů a nakonec se protáhnout. Návštěvy posilovny jsou ideální pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Přestaňte proto myslet na to, co si o vás ostatní myslí a soustřeďte se jen na sebe. Vhodné je mít v posilovně sluchátka, ty vás trochu odpoutají od reality. Základem je však preventivně pečovat o vaše sebevědomí, můžete zkusit meditaci zaměřenou na posílení vlastního já, pomůže vám také partner svou podporou nebo rodina. Nevzdávejte to a uvidíte, že po prvním cvičení budete jednoduše nadšení!

Vhodný sportZtratili jste sebevědomí? Zapracujte na něm!

Často však lidé s nadváhou mají problém nejen s návštěvou posilovny, ale s vykonáváním jakýchkoliv sportů, protože ztratili svou dřívější kondici a jednoduše si nevěří. Vyberte si tedy sportovní aktivitu, na kterou stačíte. Může jít o plavání, chůzi, jízdu na kole či pilates. Začněte pozvolna a pomalu a získávejte v tomto směru dostatečné sebevědomí. Po sportovní aktivitě navíc dochází k vyplavování hormonů, endorfinů, díky kterým budete mít lepší náladu, budete se cítit svěží, protažení a plní energie. Proto sportování stojí za to, ne jako honba ta dokonalým tělem, ale jako způsob, jak docílit spokojeného a vyrovnaného života. Pusťte se tedy do sportování i vy a nemyslete na ostatní. Vždyť váš život je především o vás a o tom, koho nebo co do svého života pustíte.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..