Máte strach z návštěvy posilovny? Proč se konečně přestat bát návštěvy fitness

Znáte na vlastní kůži ten pocit, celý den myslíte na to, jak odpoledne půjdete do posilovny. Odpoledne se vám však příliš nechce, navíc si říkáte, že bude v posilovně narváno. Nakonec nejdete ani večer a odkládáte cvičení na další dny. Strach z návštěvy posilovny je naprosto běžný a zažívá ho mnoho žen i mužů, kteří se cvičením teprve začínají. Proč se však už jednou provždy přestat obávat návštěvy fitness?

Trapné pohledy

Největším strašákem při návštěvě posilovny jsou především trapné pohledy. Bojíte se, že se na vás každý bude dívat, pozorovat vás, jak cvičíte, co děláte správně a jakou máte postavu? Představte si, že každá osoba přichází do posilovny, aby zhubla či nabrala svalovou hmotu. Váš cíl je tedy stejný, jako ten jejich. I když si budete myslet, že vás každý pozoruje, pravděpodobně je to jen váš vnitřní pocit. A i kdyby, snažte se být nad věcí. Ostatní cvičící mají většinou dost problémů sami se sebou a chtějí se věnovat svému cvičení, stejně jako vy.

Odhodlejte se a překonejte strach z návštevy posilovny!

Jak překonat strach z návštěvy posilovny?

Základem je to, že se do posilovny odhodláte jít. Sbalíte si věci na cvičení, ručník, peníze a vodu a vyrazíte. Začněte třeba jen tím, že si dopřejete dynamický strečink, rychlou chůzi na pásu, cvičení na dvou či třech strojích a ukončete cvičení statickým strečinkem. Uvidíte, že se po cvičení budete cítit opravdu skvěle. A pokud vám přijde, že se v posilovně všichni ostatní chovají přirozeně, znají se apod., nenechte se odlákat, k tomuto stádiu také brzy dospějete, zvláště, budete-li spíše přátelští a budete posilovnu navštěvovat pravidelně.

Odvaha

Pravdou také je, že na osoby s nadváhou, které se pouští do cvičení, je pohlíženo spíše jako na odvážlivce, kteří mají silnou vůli a chtějí podpořit své zdraví. Okolí vás jistě podpoří a bude si vás více vážit za to, že se svou váhou chcete něco dělat a změnit dosavadní životní styl. Věřte tomu, že cvičení v posilovně je obdivuhodnější než sezení doma na gauči a pomůže i vašemu sebevědomí.

Nechte si poradit

Pokud nevíte, jak v posilovně cvičit, nechte si poradit. Pomoci vám mohou vaši kamarádi či známí, kteří vědí, jak se správně cvičí na jednotlivých strojích. Zaplatit si však můžete také pár lekcí u osobního trenéra, který vám vše potřebné vysvětlí, popřípadě vám nastaví vhodný cvičební plán. Díky tomu získáte lepší motivaci a budete vykonávat cviky správně. Vhodné je zaplacení osobního trenéra z toho důvodu, že vás dokáže dobře namotivovat a sestavit vám vhodný cvičební plán.

Splyňte s okolím

Překonejte strach z návštěvy posilovny!

Pomoci vám při strachu z posilovny může snadná rada, snažte se splynout s okolím. Vyhněte se příliš barevným úborům či oblečení, které by bylo příliš výstřední či nevhodné. Zvolte klasické šedé tílko, kalhoty či kraťasy a sportovní obuv. Důležité je, abyste se cítili pohodlně a příjemně i v barvách daného oblečení.

Buďte nad věcí

Pokud se obáváte návštěv posilovny z toho důvodu, že již máte negativní zkušenosti z předchozích návštěv fitness center, snažte se být nad věcí a pusťte se do cvičení znovu. Hloupé řeči a urážlivé průpovídky umí vyprodukovat každý. Važte si spíše podpory a motivace, které vám vaše okolí mnohdy dopřeje. Nevzdávejte to ani po první návštěvě posilovny.

Vhodná posilovna

Abyste překonali strach z návštěvy posilovny je také vhodné nalezení posilovny, ve které se cítíte dobře, vyhovuje vám její prostředí, vybavení i přístup zaměstnanců. V takové posilovně se budete cítit dobře a dobře se vám zde bude také cvičit. Dobré je si stanovit ideální dobu na cvičení, ve kterou budete chodit pravidelně cvičit tak, aby vyhovovala vám, popřípadě, aby v tento čas nebylo v posilovně tolik osob.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..