Potraviny, které podporují hubnutí a spalování tuků

Opravdu, některé potraviny jsou během redukčních diet skvělou volbou do vašeho jídelníčku. Důvodem je především to, že podporují hubnutí, tedy spalování tuků. Obsahují totiž látky, které podporují metabolismus, dobře zasytí, zaženou chuť na sladké apod. Podívejte se s námi na potraviny, které podporují hubnutí.

Vhodné potraviny

Obecně platí, že potraviny, které podporují hubnutí a spalování tuků, mají zpravidla vysoký obsah vlákniny a nízký obsah tuků. Obsahují také specifické látky, které podporují chod metabolismu. Existují také výjimky, jako jsou například tučné ryby, ale i avokádo. Obsahují sice tuků požehnaně, za to zdravých tuků, především omega-3, které zvyšují hladiny HDL cholesterolu a chrání před vznikem nadváhy i srdečních chorob.

Dopřejte si potraviny:

Ananas

Ananas

Ovoce, které si můžete dopřát jako chutnou svačinku či doplnit jím snídani. Ananas je nízkokalorickou potravinou, která obsahuje velké množství vody. Obsahuje také dávku vlákniny a enzym zvaný bromelin, který v organismu podporuje odbourávání tuků. Ananas je také skvělým zdrojem minerálů, vitamínů, zabraňuje otokům i překyselení žaludku.

Červená řepa

Klasická zelenina, ke které se stále častěji vracíme. Červená řepa skvěle pročišťuje krev a posiluje kardiovaskulární systém. Jelikož obsahuje vlákniny opravdu požehnaně, podporuje správnou činnost střev. Je také skvělým zdrojem železa a kyseliny listové.

Avokádo

Avokádo sice obsahuje opravdu hodně tuku, jedná se o tuky zdravé, které jsou tělu nesmírně přínosné. Avokádo je dobrým zdrojem kyseliny listové, palmitové, olejové, linolové, vitamínů i minerálních látek. Jelikož je bohatým zdrojem vlákniny, podporuje správnou činnost střev, ale také metabolismu. Dobře vás zasytí a přinese do organismu řadu zdraví příznivých látek.

Potraviny vhodné pro hubnutí

Grapefruit

Pomocník v hubnutí vám bude grapefruit. Obsahuje totiž látky, které podporují spalování tuků, ale také množství vlákniny a vitamínů. Dopřejte si grapefruit jako chutnou svačinku na cesty.

Bylinky

I když je to přes zimní období s používáním čerstvých bylinek spíše složitější, snažte se jich do pokrmů zakomponovat co nejvíce. Bylinky totiž zlepšují trávení, jídlo oživují a zmírňují chutě na sladké.

Koření

Samozřejmě také některé druhy koření podporují spalování tuků, jedná se především o chilli, pepř, zázvor či skořici. Obsahují látky, které mají zahřívací účinky a podporují činnost metabolismu. Například chilli papričky rozproudí krev, zvyšují teplotu těla a zrychlují metabolismus. Koření můžete přidávat do nejrůznějších pokrmů, ale také nápojů.

Jablečný ocet

I když se jedná o nápoj, pro podporu hubnutí zakomponujte do své stravy i jablečný ocet. Připravit z něj můžete chutnou zálivku, ale stačí jej také rozředit vodou a pít. Ochrání vás před přejídáním a podporuje správné vstřebávání živin.

Chia semínka

Neobjevili jste ještě kouzlo chia semínek. Skvělý zdroj nenasycených mastných kyselin, bílkovin a vlákniny. Chia semínka dobře absorbují tekutiny a udrží pocit sytosti po delší dobu. Potlačují tedy hlad a dají se kreativně využít v nejrůznějších receptech.

Kyselé zelí

Zvláště v zimním období byste neměli zapomínat na dostatečný přísun vitamínu C, který podporuje imunitní systém, ale také spalování tuků. Kyselé zelí je velmi zdravé, aktivuje správné funkce střev a vylučování toxických látek z organismu. Má pozitivní vliv i na nervovou soustavu.

Ovesné vločky

Klasika pro sportovce a osoby na redukčních dietách, to jsou ovesné vločky. Hodí se jako skvělá snídaně i svačina, která dobře zasytí. Ovesné vločky totiž pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi v normálu, tedy chrání před chutěmi na sladké a rychlým pocitem hladu. Podporuje také metabolismus a spalování tuků.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..