Jak zhubnout boky aneb trápí vás „madla lásky“?

Hubnutí tuků, které se ukládají na stranách boků, není vůbec snadné. Zpravidla mají s ukládáním tuku v těchto partiích problémy ženy, ale nevyhýbá se ani některým mužům. Za úspěšným zbavením se těchto „madel lásky“ totiž nestojí jen specifický typ pohybu, ale také dostatečná úprava jídelníčku. Ani nekonečné série sklapovaček a další cviky na břicho vám v tomto případě nepomůžou. Jak zhubnout boky?

Jak zhubnout boky

Pravdou je, že hubnutí v oblasti boků není jen o jednosměrně zaměřeném cvičení. Abyste zhubli boky, potřebujete upravit váš jídelníček, pohyb, spánek i pitný režim. Díky tomu se úbytek váhy podepíše i na bocích, které je mnohdy tak těžké zhubnout.

Pozor na cukr

Jak zhubnout boky

I v tomto případě platí, že zdravý jídelníček je klíčem k úspěchu, ať už se chcete zbavit tuku z jakékoliv části vašeho těla. Začnete tím, že omezíte konzumaci potravin, které jsou bohaté na přidané cukry. To se týká například sladkých džusů, snídaňových müsli, tolik oblíbené granoly či smoothie, ale i kečupu. Mnoho přidaného cukru se totiž skrývá v potravinách, u kterých byste tolik nečekali. Vyhnete se tak zbytečnému zvyšování vašeho kalorického příjmu.

Máte-li rádi sladké a nedokážete si představit, že byste jej z jídelníčku zcela vyřadili, zkuste zvolit alternativní sladidla, například xylitol, erythritol či nejrůznější druhy sirupů.

Příjem vlákniny

Jídelníček bohatý na vlákninu vás zbaví neustálého hladu, chutí na sladké a ve výsledku tedy přijímáte mnohem méně kalorií. Snažte se do jídelníčku zařadit potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou celozrnné produkty, luštěniny, čerstvou zeleninu a ovoce, které se snažte neloupat, pokud je to možné. Ideální je konzumace 30 g vlákniny denně.

Hlídejte si bílkoviny

Klíčovou živinou jsou samozřejmě bílkoviny, které dobře zasytí a je podstatné, aby byly obsaženy v každém jídle. Pokud jste aktivním sportovcem, váš příjem bílkovin by se měl pohybovat mezi 1,4-2 g/kg váhy. Obsah bílkovin ve vašem jídelníčku je i pro shození přebytečných tuků v oblasti boků klíčový. Zařaďte proto do jídelníčku kvalitní masa, šunky, ryby, vajíčka, luštěniny apod.

Více vody, méně alkoholu

Jak zhubnout boky

Abyste dosáhli své vysněné postavy, zapomeňte především na konzumaci slazených nápojů a alkoholu. Vyměňte je za vodu, která neobsahuje žádné cukry, ani kalorie. Vypít byste denně měli 30-45 ml na kg váhy. Pokud vás nebaví pít jen vodu, oživte váš pitný režim domácím ledovým čajem, zeleným čajem, do vody přidávejte citrusy, bylinky či kousky ovoce.

Pravidelný spánek

Roli na vzhled vaší postavy a celkové zdraví má samozřejmě také spánek. S nedostatkem spánku se totiž zvyšují hladiny stresových hormonů a můžete pociťovat větší hlad a chutě na sladké než je u vás běžné. Vaše tělo totiž potřebuje energii, která mu chybí. Dopřejte si proto každý den kvalitní spánek 7-9 hodin.

Pohyb přes den

Každý z nás si plánuje pravidelné tréninky a cvičení. Klíčové je však nezapomínat na přirozený pohyb během dne. Pokud budete celý den sedět a večer si zajdete na hodinu do fitka, příliš toho nezachráníte. Přirozený pohyb přes den v kombinaci se cvičením vás přivede k vaší vysněné postavě. Snažte se proto hýbat také přes den, choďte do práce pěšky, vyřizujte si pochůzky po svých a auto nechte doma.

Core trénink

Core trénink je dobrý způsob, jak zhubnout boky. Core trénink, tedy cvičení na střed těla můžete cvičit doma s pomocí TRX, či v posilovně.

Zkuste HIIT trénink

Tuk uložený v oblasti břicha a jeho okolí vám pomohou zhubnout HIIT trénink, které v krátkém čase kombinují intenzivní kardio a krátké pauzy. HIIT trénink je poměrně náročný a není vhodný pro každého, ale přináší skvělé výsledky a celkově zlepšení fyzické kondice.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..