Paddleboarding – pomocník při udržování kondice

Je celá řada aktivit, které vám pomohl zlepšit nebo si udržet fyzičku na dobré úrovní. Pokud máte rádi vodu, nebaví vás klasické plavání a zdá se vám windsurfing moc náročný, vhodnou variantou pro vás může být paddleboarding. Tento rychle se rozvíjející sport není náročný na drahé vybavení nebo kurzy, vystačíte si téměř s jakoukoliv vodní plochou a užijete si hromadu zábavy.
Paddleboarding má také řadu neopomenutelných benefitů, které se týkají zdraví a kondice. Deset z nich jsme pro vás našli.

Paddleboarding- 10 výhod proč jej vyzkoušet

Zpevnění celého těla


Jako u každého sportu nastává po delší době strávené s paddleboardem fáze únavy a mírné bolesti celého těla. To je však v tomto případě dobře! Jak se říká „když nemůžeš, přidej“ a bolest po sportu je přirozená věc, která indikuje zpevnění celého těla a překročení další mety pro vaše silnější tělo.

Snížení stresu


Voda, zklidnění, pohoda. Ideální věci, která vám pomohou snížit váš stres z práce či domova. Připočítejte k tomu krásnou okolní přírodu, pěkné počasí, líbezný zpěv ptáků a máte prostředí, které vám pomůže oprostit se od všech starostí a strastí.

Zlepšení rovnováhy

Paddleboarding pomocník pro zlepšení rovnováhy


Při paddleboardingu je člověk nucen neustále být vzpřímen, vnímat, jak si vlny hrají s vaším prknem a vyvažovat je. Dochází tak k posilování citu pro rovnováhu, vnitřní stabilitu a sílu celého těla.

Trénink celého těla


Podle celé řady studií je paddleboarding sportem, který je přínosný pro plíce a srdce, neboť dochází aerobnímu dýchání. Mimo to musí člověk zapojit skoro všechny svaly v těle. Paže a ramena pomáhají při pohybu po vodě, břišní a zádové svaly udržují stabilitu celého těla a zajišťují ideální těžiště.

Nízká zdravotní rizika


Tento sport je poměrně nenáročný a jelikož využíváte rovnoměrně celé tělo, není nadměrně zatěžována jen určitá část. Nedochází tak k ke zraněním, poškození svalů, šlach nebo kloubů.

Kardio cvičení


Podobně jako například běh nebo posilování je paddleboarding, pokud s ním člověk stráví dostatek času, poměrně efektivní prostředek pro kardio cvičení.

Zlepšuje vytrvalost


Kondice a vytrvalost se samozřejmě s přibývajícím časem stráveným na paddleboardu buduje. Kromě toho dochází samozřejmě ke spalování kalorií.

Paddleboarding pomáhá při rehabilitaci


Pokud jste prodělali nějaké zranění, může být právě paddleboard ideálním nástrojem pro vaši rehabilitaci. Vzhledem ke svým nízkým zdravotním rizikům je tento sport vhodný pro následnou regeneraci bez obav z dalších zranění.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění


Svou podobností k běhu, aerobiku nebo posilování je paddleboarding podle celé řady lékařských studií ideální pro snižování rizika výskytu celé řady onemocnění, hlavně pak infarktu nebo mozkové mrtvice.

Příroda nadosah ruky


Jelikož člověk stráví při této aktivitě čas na vodě, může si vybrat z nepřeberného množství možností míst, která lze navštívit nebo objevit právě s pádlem v ruce. Kromě krásné přírody, klidu a zážitků člověk načerpá také sílu ze slunce a do těla se mu dostane pořádná dávka vitamínu D.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..