Objevte ty nejlepší cviky na posílení prsních svalů

Máme-li si představit svalnatého muže, pravděpodobně se nám vybaví muž svlečený do půli těla, který vyniká hrudním svalstvem a tedy i vyvinutými prsními svaly. Právě ty jsou totiž znakem mužnosti. Zapomínáte na posilování prsních svalů? Napravte tuto situaci a objevte ty nejlepší cviky na posílení prsních svalů.

Vyvinutý hrudník

K dokonale vypracovanému hrudníku vede poměrně dlouhá cesta. Zacvičíte si občas několik sérií benchpressů a máte pocit, že to stačí? I u posilování prsních svalů je klíčová technika a komplexní cvičení. Pravdou je, že benchpress je asi nejznámějších cvikem na prsa, ale v tréninku byste se neměli omezovat jen na něj. Kombinovat byste jej měli s dalšími cviky, které umí hrudník procvičit o něco důkladněji či dokonce intenzivněji. Na začátku tréninku byste totiž měli provádět cviky vícekloubové a na konci tréninku se věnovat cvikům izolovaným.

Benchpress: Jak na něj

cviky na posílení prsních svalů

Výchozí poloha je v lehu na zádech, lopatky by měly být u sebe a pod tělem, nohy aktivně tlačí do podložky a úchop širší než je šířka ramen. Činka by měla být nad hrudníkem v napnutých pažích. Poté pomalým spouštěním činky dostanete zátěž až na dotek hrudníku. S výdechem a kontrakcí prsních svalů ji tlačíte zpět. Pozor si dejte na časté chyby v podobě sunutí loktů k sobě, kolísání činky či na nevhodně zvolenou zátěž. Častým problémem je i tzv. mostování, tedy prohýbání se v bedrech.

Tlaky na šikmé lavici

Tlaky na šikmé lavici se zaměřují na horní část prsních svalů. Výchozí poloha je v lehu na zádech na šikmé lavici, lopatky u sebe pod tělem, nohy na podložce, úchop širší než šířka ramen, činka je v napnutých pažích nad obličejem. Pomalu činku spouštíte po obloukovité dráze na vrchní část hrudníku. Spolu s kontrakcí prsních svalů vytlačíte činku zpět do výchozí pozice. Nezapomínejte na výdech, který vám pomůže. Snažte se držet lokty u těla a pozor i na kolísání činky či mostování.

Kliky na bradlech

cviky na posílení prsních svalů

Díky klikům na bradlech posílíte nejen triceps, ale i prsní svaly. Při provedení cviku by měly být paže napnuté, nohy mírně pokrčené a pohledem směřujte dolů, lokty ven. Páteř by měla být normálně zakřivená, ale neměli byste se hrbit. Cvik provádějte tak, že nejdříve spouštíte celé tělo dolů k podložce. Pohyb dolů je doprovázen nádechem. Poté s pomocí kontrakce prsních svalů vzepřete tělo vzhůru, přičemž pohled stále směřuje dolů. Nezapomínejte na mírný předklon. V horní pozici následuje výdech.

Pozor si dejte především na přibližování loktů k tělu, komíhání či nesprávné zapojování tricepsů.

Tlaky na negativní lavičce

Tento cvik vede k posílení především spodní části prsních svalů. Výchozí poloha je v lehu na zádech, lopatku u sebe, nohy zapřeny o opěrku, úchop by měl být širší než šířka ramen, činka nad hrudníkem v napnutých pažích. Cvik provádějte tak, že pomalým spouštěním dostanete zátěž na dotek hrudníku, ke konci prsou. S výdechem a spolu s kontrakcí tlačte činku po rovné dráze zpět. Vyhněte se sunutí loktů k tělu, kolísání činky či nevhodně zvolené zátěži.

Pec-deck

Vyzkoušet můžete také pec deck, který se provádí vsedě, díky čemuž není vyvíjen téměř žádný tlak na páteř. Jedná se o cvik vhodný i pro začátečníky. Důležité je správné nastavení sedačky i zátěže. Záda i týl hlavy by měly být opřeny o opěrku, nohy přitisknuty k zemi. Uchopte držadla a předloktí se opírají o opěrku, úhel by měl být 90 stupňů. Nezapomínejte na zpevnění středu těla. Nádech by měl být v počáteční fázi a výdech v konečné při kontrakci prsních svalů. Pozor si dejte na odlepování zad od opěrky.

Napadají Vás nějaké další cviky na posílení prsních svalů? Napište nám je dolů do komentářů!

Redakce DPaM
Profil redakce magazínu DPaM

Mohlo by se ti líbit

Zanechej Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..