Dopřejte si zdravé svačiny, které nastartují váš metabolismus a pomohou vám zhubnout

Snažíte se omezit na jídle, dopřáváte si menší porce a vzdáváte se svačin ve vizi, že brzy zhubnete? Děláte velkou chybu a ubližujete svému organismu. Pomalu ale jistě dochází také ke zpomalení vašeho metabolismu. Místo toho, abyste se na jídle omezovali, přidejte zdravé svačiny, které vás budou doplňovat energií na celý den. Klíčem k výhře je jíst často v menších porcích a hlavně zdravě.

Neomezujte se v jídle

Pokud se snažíte zhubnout, rapidně se neomezujte v jídle. Dobrou volbou je vyměnit nezdravé potraviny za zdravé a naplánovat si, kolik kalorií za den chcete sníst. Brzy zjistíte, že vyšší denní příjem jste měli právě díky nezdravým potravinám. V žádném případě se nesnažte hladovět a vynechávat jídla.

Ve chvíli, kdy vaše tělo cítí hlad, dochází k ukládání tuků. Tělo si myslí, že si musí tuk uložit tzv. na horší časy. Pocitu hladu byste se měli vyhnout, s čím vám pomohou právě svačiny. Ideální je jíst vždy po třech hodinách. Velmi tedy záleží na vašem denním režimu. Pokud například snídáte v sedm, svačinu si dopřejte v deset, v jednu si dejte oběd a ve čtyři hodiny další svačinu, v sedm hodin se navečeříte a pokud jdete později spát než v 9, můžete si dát večer ještě něco malého a zdravého na zub.

Vhodné zdravé svačinyzdravé svačiny

Jelikož by měla být svačina jen malým jídlem mezi hlavními, měla by být méně kalorická. Pokud potřebujete zvýšit příjem bílkovin, můžete si dělat svačiny bohaté na protein, pokud naopak chcete svačiny, které podpoří hubnutí, dopřávejte si spíše ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo, ale obsah bílkovin by chybět také neměl. Svačiny by neměly být příliš velké, abyste za tři hodiny měli znovu chuť na další pokrm. Co dobrého si tedy můžete dopřát?

Smoothie na sto způsobů

Smoothie jsou bezesporu ideální dobrotou pro zdravé svačiny. Ideální zdravou dobrotou k svačině jsou bezesporu smoothie. Připravit si jej navíc můžete z ingrediencí, které máte rádi a vyhovují vašemu stravovacímu jídelníčku. Připravit si smoothie můžete z klasického mléka, mandlového či sójového, aby v něm bylo obsaženo dostatek bílkovin. Přidat do smoothie můžete mražené ovoce, semínka, kakao, skořici, oříšky a sestavit si tak ideální kombo pro vaše tělo. Přidat do smoothie můžete i superpotraviny ve formě prášku, například macu peruánskou, acai či spirulinu.

Tvarohové dobroty

Dobrým zdrojem bílkovin a pomocníkem při hubnutí je také tvaroh. Připravte si k svačině tvaroh s trochou medu, citronovou šťávou a posypte ho sezónním ovocem. Z tvarohu si můžete připravit pomazánku na sladko s oříšky a hruškami nebo s pažitkou, solí a kořením. Tvaroh bude váš dobrý spojenec na cestě k zhubnutí.

Celozrnný sendvič

Ideální svačinou, která skvěle zasytí a dopřeje vašemu tělu vlákninu, to je celozrnný sendvič. Ten si můžete připravit z jakéhokoliv druhu chleba či pečiva, nejlépe však celozrnného. Namazat jej můžete cizrnovou pomazánkou, zeleninovou pomazánkovou, tvarohovou či cottagem a přidat zeleninu a trochu salátu. Vznikne vám oku lahodící svačina, která skvěle zasytí.

Humus se zeleninou

Velmi populárním se stal humus na poli zdravého stravování. Je dobrým zdrojem bílkovin, jelikož je připraven z cizrny a obsahuje samé zdravé ingredience. Posuďte sami: cizrna, česnek, olivový olej, pasta tahini, která se vyrábí ze sezamových semínek, citronová šťáva a trochu soli a pepře. Zapomenout byste neměli ani na římský kmín, který dá humusu typickou chuť a vůni. Dopřát si ho můžete jen se zeleninou či s pečivem.

Hrst oříšků jako základ zdravé svačiny

Základem rychlé a zdravé svačiny pro vás může být také hrst oříšků, jelikož na ty v jídelníčku často zapomínáme. Připravte si sebou do práce oříšky a dopřejte si jich vždy určený díl k svačině.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..