Vydáváte velké výdaje za cvičení?

Jak je můžete snížit

Trendy cvičení

Formování postavy a pravidelné cvičení je nutně spojeno s fitness centry, bazénem, halami či jinými sportovními středisky. Za přístup do těchto míst se však pravidelně platí. Vydáváte velké výdaje za cvičení a formování vaši postavy? Pokud ano a potřebujete tyto výdaje snížit, poradíme vám jak na to.

Zdravý životní styl a důraz na vypracovanou postavu se staly součástí moderní doby. Abyste mohli vaši postavu tvarovat a docílit silné svalového aparátu, potřebujete navštěvovat fitness centrum či posilovnu. Alespoň tak se to v dnešní době má. Fitness centra a posilovny jsou něčím, co se stává běžnou součástí našich životů. I když jsou návštěvy těchto středisek efektivní, nejsou vůbec levné a i s pravidelnou permanentkou za pravidelné cvičení zaplatíte poměrně velkou částku, zvlášť pokud chodí ve vaší domácnosti cvičit více osob. Pravdou je, že více vydáte i za oblečení a doplňky, protože do posilovny se jen tak v něčem nevydáte.

Objevte nové možnosti

Pravdou však je, že abyste nabrali svalovou hmotu či naopak zhubli, nemusíte nutně chodit do posilovny či fitness centra. Zapojit do svého života můžete i nové sporty, které nutně nevyžadují návštěvu v posilovně. Jedná se o sporty venkovní a sporty, při kterých posilujete s vlastní vahou těla.

Venkovní sporty

Zapojte do svého tréninkového režimu běh, pravidelnou chůzi či posilování v outdoor posilovnách, které mají vstup zdarma. Zhubnout nemusíte jen na běhacím páse ve vaší posilovně, zhubnout mnohem efektivněji totiž můžete při běhu v terénu. Průběžné posilování si můžete dopřát s pomocí venkovních laviček, posiloven či vám postačí dřevěný špalek.

Posilování s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou může ušetřit velké výdaje za cvičení

Další možností je pro vás tzv. kalistenika, tedy cvičení s váhou vlastního těla. Velké výdaje za cvičení se vám tak vyhnou. Cvičíte totiž jen se svým tělem proti gravitaci. Takovéto posilování je ideální pro všechny osoby, zvláště začátečníky, kteří se učí své tělo správně ovládat, zkouší svou vůli a motivaci. Při cvičení s vlastní vahou těla se cvičení například kliky, dřepy, přednožení, shyby či mosty. Různé cviky můžete variovat a pracovat na správném provedení. Právě správně vykonané cviky vám dají pěkně zabrat. V posilovně byste jen váhu rychle přitáhli, ale často se na správné provedení cviku již nesoustředíme. Kalisteniku navíc můžete provozovat takřka kdekoliv a nic k ní nepotřebujete, jen motivaci a svou vůli přemoct lenost.

  • TIP: Při nákupu suplementů a dalších věcí ke cvičení můžete také využít slevové kupóny a ušetřit tak část výdajů.

Domácí posilovna

Pravdou je, že pro mnohé osoby, zvláště pro muže, kteří chtějí nabírat svalovou hmotu, může být kalistenika a venkovní sporty prostě málo. Pokud vás však stále štvou velké výdaje za vstupy do posilovny, investuje do své domácí posilovny a cvičte doma. Kdybyste si spočítali, kolik jste za cvičení v posilovnách doposud vydali, možná byste již domácí posilovnu měli zařízenou.

Důležité je pro domácí posilovnu najít vhodné místo. Bude vám stačit část místnosti a skříň, do které můžete různé potřeby ke cvičení ukládat. Pokud máte k dispozici celou místnost, můžete si vytvořit domácí posilovnu i se základními cvičícími stroji. Potřebovat do domácí posilovny budete jistě karimatku, základní činky a kettlebelly. Nezapomeňte ani na cvičící gumy či švihadlo, které je ideální pro kardio. Chcete-li do domácí posilovny opravdu investovat, nezapomeňte ani na rotoped, eliptický trenažér či běžecký pás, které jsou nesmírně důležité pro kardio. Chybět by vám neměli ani podložky, popřípadě hrazda a skvělé je i TRX, na kterém lze vykonávat mnoho posilovacích cviků. Vybavení domácí posilovny můžete nakupovat i po bazarech, čímž se vám pořizovací náklady velmi sníží. Neinvestujte proto do „trendy“ cvičení v posilovnách a zainvestujte do domácí posilovny či dejte alespoň občas přednost cvičení doma či venkovním sportům.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..