Pořiďte si hrazdu do dvěří

Pokud rádi cvičíte doma, neměla by ve vašem vybavení rozhodně chybět hrazda. Taková hrazda se dá například přivrtat na stěnu, ale také se dá sehnat levnější varianta. Hrazdu do dveří jednoduše „roztáhnete“ mezi vaše kovová futra a můžete se pustit do cvičení. Proč a kde si takovou hrazdu pořídit, se dozvíte v tomto článku.

Šok pro vaše záda

Základním cvikem na hrazdě je shyb, neboli přítah. Při tomto cviku se nejvíce zapojují zádové svaly a biceps. Pokud jste až do teď mysleli, že vám na vypracování postavy stačí dělat 100 kliků denně, jste na omylu. Vaše tělo se skládá z několika svalových partií a vy, pokud chcete vypadat dobře, musíte věnovat pozornost každé z nich. Především muži sní o velikých a širokých zádech, jako letiště. Shyb je jedním z nejúčinnějších cviků na zádové svaly, buduje se s ním zejména šířka zad, ale zabírá komplexně na celá záda. ukazka hrazdy ve dveřích

Někteří lidé mohou mít s prvním přítahem poněkud problémy. Zejména pak lidé s nadváhou, kteří zkrátka nejsou schopni unést vlastní váhu těla. Pokud nezvládnete ani jeden shyb, je tu pár možných řešení. Jedním takovým pomocníkem je gumový expandér (délka přes 1 metr). Jedním koncem jej uchytíte za hrazdu a do druhého konce umístíte své nohy či kolena (pokud máte hrazdu ve dveřích). Expandér vám pak může pohyb vzhůru značně usnadnit.

Více o hrazdě

Hrazdu do futer můžete sehnat již od 300 kč a to na hned několik e-shopech. Čas od času se objeví i v nabídce některých supermarketů (Lidl, Penny). O kvalitu se bát nemusíte. Důležité je, abyste hrazdu skutečně pevně umístili mezi kovová futra a v nejlepším případě ji nikdy nesundávali. Pojistit se před vysmeknutím hrazdy z futer můžete pomocí šroubků, které jsou většinou součástí balení.

Hrazda má obvykle nosnost do 100 kg. Nastavitelná šířka je okolo 60-9 cm. Na hrazdě jsou dva molitanové úchopy, které vydrží poměrně dlouho a jsou opravdu k užitku, jelikož na kovovém povrchu se vaše dlaně smekají. Životnost takové hrazdy je opravdu veliká. Záleží však, jak se k ní budete chovat. Rozhodně nedoporučujeme se na ní houpat a podobně. Hrazda slouží čistě pro cvičení shybů, různé vysení hlavou dolů může být životu nebezpečné.

 

Ačkoliv hrazda slouží především pro procvičení zad a rukou, při shybech se zapojují i další svalové partie horní poloviny těla, jako jsou prsa, břicho či ramena. Proto je tato hrazda výborným společníkem při cvičení, kterého si rychle zamilujete.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..