Padnoucí plavecké brýle jsou základem pro dobré výkony ve vodě


Výběr vhodných plaveckých brýlí je velmi důležitý pro zdraví a komfort vašich očí během plavání, nejen u lidí s citlivostí na chlorovanou vodu je perfektní těsnost naprosto nezbytná.  Brýle zlepšují vidění pod vodou a drží chlor společně s dalšími chemickými látkami mimo prostředí vašich očí.

Každý plavec má zcela specifickou tvář, rozdílný tvar očnic a tvar a velikost kořene nosu. Z tohoto důvodu si potřebujete vybrat plavecké brýle, které nejen bezpečně chrání vaše oči, ale zároveň pohodlně spočívají na vaší tváři po celou dobu plavání.

Můžete si myslet, je to snadný úkol, ale pokud jde o plavecké brýle, na trhu existuje velký výběr rámů, zorníků a jejich barevných kombinací.


Různé druhy rámů

Plavecké brýle

Plavecké brýle mají mnoho různých druhů rámů, každý s jiným účelem. Brýle s proudnicovým tvarem jsou závodní brýle navrženy pro nízký odpor ve vodě během plavání. Nepatří však mezi nejpohodlnější brýle a to je také důvod, proč mnoho rekreačních plavců upřednostňuje brýle s většími zorníky.

Švédské brýle

Tento typ plaveckých brýlí je známý mezi profesionálními plavci a stávají se velmi populárními. Nemají žádné těsnění, padnou přímo do očních důlků a proto mají menší odpor vody než konvenční brýle. Někteří soutěžní plavci používají na trénink jiný typ a na plaveckých přejdou na tento typ.  Nosní část se často dodává v různých velikostech a lze ji vyměnit.

Nedostatek tohoto typu brýlí je zanechávání otlačených kroužků okolo očí po jejich sejmutí.

Klasické brýle s těsněním

Plavecké brýle s těsněním jsou dostupné v různých modifikacích se silikonovým nebo pěnovým těsněním. Jsou vhodné pro rekreační a kondiční plavání. Těsnění zajišťuje vysoký komfort při nošení po dlouhou dobu a na tváři nezanechává otlačené kroužky. Mírně zakřivené zorníky nabízejí široké pole výhledu a jsou opatřeny UV filtrem a vnitřní úpravou proti zamlžování. Brýle ve vyšší cenové kategorie jsou vyrobeny z antialergického silikonu. Jsou dostupné v různých velikostech pro všechny věkové kategorie.

Najít si takové, které dobře padnou a těsní

Nejdůležitější při výběru plaveckých brýlí je pořídit si takové, které dobře těsní a pohodlně spočívají na obličeji po delší dobu. To je také důvod, proč si mnoho plavců koupí několik rozdílných typů plaveckých brýlí, dokud se jim nepodaří najít ty, které jim dokonale padnou a nepropouštějí k očím žádnou vodu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..