Jaké podzimní sporty si dopřávat, abyste zhubli?

Podzim už je tady a s ním i změna počasí. Slunečné dny střídají dny pochmurné, kterým nechybí dešťové přeháňky a chladný vítr. I v tomto počasí však můžete sportovat a připravovat se na zimu plnou lyžování a běžkování. Jaké podzimní sporty si dopřávat, abyste si udrželi svou kondici, popřípadě zhubli nějaké to kilo navíc?

Sport v každém ročním období

Pravdou je, že dnes již můžete sportovat v každém roční období a výběr sportu je jen na vás. Samozřejmě, že v létě asi nebudete lyžovat, ale můžete plavat venku v rybníku a v zimě si můžete zaplavat v bazénu. Dnes jsou již možnosti neomezené a vy tak můžete vyzkoušet i v Čechách surfování či wakeboarding.

Jaké podzimní sporty si dopřávat, abyste zhubli

Běh je běh

Sport, při kterém zaručeně zhubnete, to je běh. V posledních několika letech je velmi oblíbený především proto, že je opravdu účinný, navíc k němu v podstatě nic nepotřebujete. Důležitá je jen kvalitní obuv a vhodné oblečení, které vás ochrání před nepřízní počasí. Zvláště před podzim a zimu nezapomínejte na nákrčníky, čelenky a slabší rukavice, které vás ochrání před větrem a zimou. Za hodinu běhu v průměrné rychlosti 8 km/h spálíte cca 720 kalorií. Vhodné je také oblečení na běhání vrstvit, tedy funkční prádlo, tričko, lehkou funkční mikinu a na ni bundu či vestu. Při běhu si tak snadno můžete jednu z vrstev svléknout a nakonec za slunečných podzimních dnů běžet jen v tričku a bundě.

Jízda na kole

Ideálním  podzimním sportem je i cyklistika, která nezatěžuje klouby a šlachy tolik, jako právě běhání, přitom posiluje svaly spodní poloviny těla. Na kole si navíc můžete udělat delší výlet a poznávat nová místa. Pokud chcete při jízdě na kole zhubnout, volte trasu, kde nechybí i mírná stoupání. Za hodinu klasické jízdy na kole spálíte asi 680 kalorií za hodinu. Podobně jako u běhání oblečení vrstvěte a myslete i na svou bezpečnost v podobě helmy.

Bruslení

Na podzim si i nadále můžete dopřávat bruslení, které je ideální pro posílení nohou a hýždí, ale dochází k zapojení i vrchní části těla. Za hodiny jízdy na kolečkových bruslí spálíte asi 400 kalorií. Zvolte si však obtížnost terénu podle vašich fyzických schopností. Nezapomeňte na chrániče a přilbu, pokud jezdíte po frekventovanějších cestách. Při rychlejší jízdě spálíte podobně jako při běhu, ale nezatěžujete natolik své klouby.

Jaké podzimní sporty si dopřávat, abyste zhubli

Podzimní turistika

Podobně jako jízda na kole i aktivní turistika je spojením sportu a příjemných zážitků. Dopřejte si na podzim pravidelné výlety. Chůze je tím nejlevnějším sportem a nevyžaduje žádné speciální vybavení ani dovednosti. Můžete ji provozovat kdekoliv a kdekoliv, ale samozřejmě výlet na krásná místa je mnohem příjemnější než chůze kolem paneláku. Za hodinu chůze spálíte přibližně 400 kalorií, velmi záleží na zvoleném terénu a rychlosti chůze. Chození je navíc zdraví velmi prospěšné, zvláště pro kardiovaskulární systém.

Pravidelné plavání

Osoby, které mají problémy s kloubním aparátem nebo bolestí zad, by si měli dopřávat pravidelné plavání. Všechny zmíněné sporty můžete plaváním prokládat. Jedná se o zdraví velmi přínosný sport, který mohou vykonávat všechny generace za každého ročního období. Za hodinu plavání stylem prsa spálíte cca 800 kcal. Záleží však také na vaší váze, intenzitě plavání a technice.

Sportování uvnitř

S příchodem podzimu tak trochu utíkáme od sportování venku a více se věnujeme sportování uvnitř. Vyzkoušejte proto nové podzimní sporty, které jste neměli čas přes léto objevit. Zkusit můžete sporty kolektivní či cvičení v posilovně. Dopřejte si například jógu, TRX, pilates, piloxing, trampolínky či kruhový trénink. Uvidíte, co vás zaujme a můžete tento sport trénovat celé zimní období.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..