Vědci potvrdili, že cvičení omlazuje tělo i mysl

Dokáže vás pravidelné cvičení učinit mladšími? Odpověď všech odborníků přes zdraví zní ano. Co všechno dělá cvičení s naším tělem? Zpevňuje ho, podporuje zdravý a zářivý vzhled pokožky, zpevní kosti a je to prevence proti depresím. Někteří odborníci tvrdí, že lidé, kteří pravidelně cvičí, by mohli žít až o 10 let déle. Kromě toho pravidelné cvičení snižuje riziko vzniku cukrovky, rakoviny či infarktu. Nyní se zaměříme na oblast omlazení.

Cvičení podpoří krevní oběh

Co se stane, když se budeme zabývat joggingem či aerobikem? Krevní cévy v našem těle budou reagovat na vyšší tlak tím, že se rozšíří a mohou přijímat více okysličené krve. Pracující svaly nyní nabízejí maximální využití. Srdeční sval, který musí pracovat efektivně a účinně, optimalizuje krevní oběh. Dobrý krevní oběh pomáhá udržovat normální krevní tlak a podpoří činnost plic. Kromě joggingu a aerobiku je vhodná i jízda na kole, tanec, plavání nebo jóga.

Cvičení udržuje ve skvělém stavu náš mozekcvičení- dobrý vliv na vaše tělo

Jakmile začneme cvičit, mozek začne reagovat na zvýšený průtok krve, jež pomáhá udržovat buňky zdravé. Jeden test provedený univerzitou v Minnesotě ukázal, že lidé, kteří pravidelně sportovali, zaznamenali lepší výsledky v mentálních testech. Podporovat mozkové buňky je také skvělá prevence proti vzniku Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby a dalších neurodegenerativních potíží.

Pravidelné cvičení zvyšuje velikost hippokampu, což je oblast mozku, která je zodpovědná za učení a paměť. Kromě toho všechny druhy cvičení podporují zdravé mozkové buňky, stejně tak jako růst nových krevních cév v mozku.

Cvičení podpoří zářivou pokožku

Většina lidí spojuje zářivou pokožku pouze s kosmetickou péčí. Ne každý si však uvědomuje, že během cvičení se zlepšuje cirkulace a pokožka tak získává více živin i kyslíku. Svaly jsou zpevněné a dochází i k regeneraci kolagenu, který udržuje pokožku pevnou, pružnou a hladkou. Některé studie ukazují na to, že cvičení může také snížit výskyt akné. Kromě toho se během cvičení uvolňují látky, které pomáhají zpomalovat procesy stárnutí kůže.

Cvičení podpoří pevnost kostí

Nikdo z nás netouží po křehkých a lámavých kostech. Pevné kosti jsou nejlepší způsob, jak předcházet zlomeninám. Mezi ideální druhy pohybu, které pomáhají udržet naše kosti pevné, patří chůze, pěší turistika, posilování, jogging, chůze po schodech, tanec a tenis.

Cvičení pomáhá předcházet depresi

Pokud cvičíte, uvolňují se v těle endorfíny jako je serotonin či dopamin, které podporují dobrou náladu. Cvičení způsobuje, že se cítíte lépe a pomáhá snižovat syndrom deprese.

Cvičení zlepšuje držení těla

Jak stárneme, ztrácíme svalovou hmotu a snižuje se nám hustota kostí. To vše ovlivňuje i naše postavení. Pomocí svalového tréninku si můžeme budovat svaly a pevné kosti. Pokud se zaměříme na páteř, podpoříme její vzpřímenou pozici a správné držení celého těla.

Cvičení podpoří náš metabolismus

Během procesu stárnutí dochází i ke zpomalování metabolických procesů. Díky tomu je pro nás obtížnější předcházet tvorbě tukových vrstev v některých partiích našeho těla. Pokud chcete zvýšit počet spalovaných kalorií a podpořit hubnutí, začněte pravidelně cvičit.

Cvičení zlepšuje naši flexibilitu

Protahovaní jako je pilates nebo jóga udržuje naše tělo flexibilní a pohyblivé. Protahovací cviky podpoří pohyblivost a tvárnost svalů. Předchází tuhnutí a nepohyblivosti kloubů. Tím, že zvyšujeme svoji flexibilitu, snižujeme riziku vzniku poranění kloubů a svalů, díky čemuž zvyšujeme šance na delší a zdravější život.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..