6 cviků, díky kterým budou vaše hýždě dokonalé

Mezi nejproblematičtější partie u žen bezesporu patří hýždě a stehna. Na nich se tvoří celulitida a ukládá se na nich velké procento tuku. Zvláště ženy, které k přibírání na těchto partiích mají genetické dispozice, by si měly pravidelné cviky na hýždě dopřávat. Jaké cviky můžete cvičit pravidelně i vy doma?

Jak na dokonalé pozadí?

Pevné a krásně vypadající pozadí je přáním každé ženy. Nejedná se však pouze o estetický doplněk, ale oslabené hýžďové svalstvo může mít podíl na bolestech v bederní části páteře. Vaše hýždě tvoří tři velké svaly, velký, střední a malý, ale celkový vzhled hýždí je dán především velkým svalem. Jde především o to posilovat vaše pozadí komplexně. Jen díky tomu bude vaše pozadí opravdu zdravě vypracované.

Domácí cvičení

Pokud nechcete navštěvovat posilovny, dopřejte si cvičení doma. Posilovat můžete s vlastní vahou a ke cvičení budete potřebovat jen karimatku, popřípadě tréninkové gumy či menší zátěž v podobě malých činek. Díky tomu, že budete cvičit doma, si můžete trénink dopřát ve chvíli, kdy se vám to bude hodit. Při cvičení doma je však důležitá disciplína a cílevědomost, abyste cvičení stále neodkládali a nakonec vůbec necvičili.

Výstup

Prvním cvikem je tzv. výstup na připravený stupínek. Cvičit můžete tento cvik doma za pomoci připraveného stupínku či s pomocí schodů nebo venku na lavičce. Důležité je, aby nebyl stupínek výše než vaše kolena. Výstup na stupínek střídejte. Stoupněte si nohou na stupínek, druhou nohu zvedněte, aby bylo koleno v pravém úhlu a ruce též. S pohybem dolů se nadechněte a s pohybem nahoru vydechujte. Opakujte 3 série po dvaceti opakováních.

Kroužíme

Připravte si karimatku, dlaněmi se opřete o zem. Nohy i ruce by měly s vaším tělem svírat pravý úhel. Jednu nohu natáhněte, chodidlo je kolno, špička směřuje k zemi. S nataženou nohou začněte děla malé kroužky. Nohy prostřídejte. Dbejte především na to, abyste se neprohýbali v zádech. Na každou nohu si dopřejte 30 opakování a vždy 3 série.

Výpady vpřed

Účinným cvikem, který tvaruje vaše hýždě, jsou také výpady, které můžete provádět vzad i vpřed. Důležité jsou u tohoto cviku narovnaná záda a ruce v bok. Zpevněte tělo a vykročte nohou vpřed, druhá noha je v pravém úhlu a koleno směřuje k zemi. Nezapomeňte se při vykročení nadechnout a při návratu vydechnout. Soustřeďte se při cvičení na hýžďové svaly. Opakujte 30 x na každou nohu, dopřejte si 2-3 série.

Zvedáme pánev

Lehněte si zády na karimatku, pokrčte nohy, ruce si natáhněte podél těla. Začněte zvedat pánev vzhůru ke stropu, přitom stiskněte hýždě. Zvedněte zadeček vzhůru, chvíli vydržte a poté se vraťte do výchozí polohy. Neprohýbejte se v bedrech. Cvik opakujete 20 x ve třech sériích.

Zanožování

cviky na hýždě

Tím, co v posilování hýždí nikdy nezklame, je zanožování. To můžete vykonávat ve stoje nebo na všech čtyřech. Opřete se dlaněmi o karimatku, nohy pokrčené v pravém úhlu. Zvedněte nohu do pravého úhlu, chodidlo směřuje vzhůru a kmitejte nohou pomalu nahoru a dolů, abyste cítili, jak zatínáte hýžďové svaly. Prostřídejte nohy a opakuje 15 x na každou ve třech sériích.

Dřepy, dřepy

Při posilování hýždí nesmíme zapomenout na dřepy. Při dřepu můžete mít ruce natažené před sebou či si dejte ruce v bok. Pokud jdete do dřepu, nadechněte se, při pohybu vzhůru vydechujte. Snažte se při dřepování nepředklánět a tlačte paty do země. Opakujte 20 dřepů po třech sériích. Zkusit doma můžete také dřepy se závažím či dřepy s výskokem, které jsou také dobrým kardio cvičením. Použít můžete také posilovací gumu okolo kolen.

Aby měl váš trénink smysl, dopřejte si cvičení na posílení hýždí pravidelně, minimálně 4 krát týdně.

Čtěte také: Dřepy- účinná cesta k pevným nohám

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..