Proč nosit sportovní podprsenku?

Ptáte se proč nosit sportovní podprsenku a jak ji správně vybrat?

Každá žena by měla během cvičení myslet na své zdraví a pohodlí. Právě to je jeden z důvodů proč nosit sportovní podprsenku. I když je toto téma pro muže nesmyslné, pro ženy je nákup sportovní podprsenky velmi důležitý. Pokud doposud cvičíte s klasickou podprsenkou, musí to pro vás být nesmírně nepříjemné. Zvažte proto nákup sportovní podprsenky a vydejte se do obchodu co nejdříve. 

Hýbe se celé tělo

Pravdou je, že během cvičení se hýbe celé tělo, a to i ženské poprsí, které trpí. Ať už běžíte, jedete na kole, skáčete přes švihadlo nebo tančíte zumbu, vaše ňadra jsou v pohybu s vámi. S nevhodnou podprsenkou se tak může i běžné cvičení proměnit v nepříjemné peklo. Ženská ňadra však trpí nejen z estetické stránky, ale také ze stránky zdravotní.

Zbytečná bolest

Sportovní podprsenka pomůže od bolesti

Cvičení bez podprsenky či s nevhodnou podprsenkou je bolestivé. I když se bolest zpočátku týká jen poprsí, postupně se přenáší i na oblast ramen a šíje. Z příjemného pohybu a sportování se tak stávají zbytečná muka, která může zastavit dobře vybraná podprsenka. S tou se poprsí zafixuje a celkově je pohyb mnohem příjemnější. Poprsí je totiž drženy vazivovým aparátem, který se drží na hrudníku. Ňadra, která při sportu poskakují ze strany na stranu, nejen ochabují, ale dochází i k jejich prověšení. Vazivový aparát se totiž rychleji opotřebovává.

Sportovní podprsenka

Řešením je sportovní podprsenka, která je určena přímo k pohybovým aktivitám. Elastická, kompresní podprsenka zafixuje poprsí a zabrání ve zbytečném pohybu poprsí. Důležité však je, aby nebylo poprsí obepnuto příliš. Sportovní podprsenka musí dobře sedět, neměla by vás nikde škrtit, aby nebyl redukován krevní oběh. Příliš malá podprsenka či špatně padnoucí není dobrou volbou.

Kvalitní volba sportovní podprsenky

Důležité je nejen pořízení podprsenky, ale také její správný výběr. Sportovní podprsenka by měla poprsí pohodlně fixovat, formovat a podpírat, aby už vám žádný sport nedělal problém. Důležitý je také materiál, který by měl být funkční a prodyšný a samotný design podprsenky. Pravdou je, že dnes na trhu narazíte na tisíce druhů různých sportovních podprsenek. Vybírat můžete podle funkčnosti, ale také designu.

Musí padnout

Sportovní podprsenka vám musí dobře padnout, nesmí vás nikde škrtit, tlačit, nepříjemně obepínat. Vybírejte takovou sportovní podprsenku, která má nejen hezkou barvu, ale je vyrobena z kvalitního materiálu, který poprsí dobře udrží. Rozhodující není samotná velikost podprsenky, ale především její střih. Setkat se můžete s podprsenkami vykrojenými, s různými otvory či zajímavým řešením ramínek. Vybírejte si však takovou, která vám nejlépe sedí a při sportování vám bude pohodlná.

Kritéria výběru

  • Klíčovým je lehký, prodyšný, rychleschnoucí, ale dobře držící materiál, který efektivně odvádí vlhkost. Materiál by měl být pevný, ale zároveň pružný a lehce kompresní.
  • Sportovní podprsenka by měla poprsí fixovat vertikálně, ale také horizontálně.
  • Vhodný musí být také střih, který by vás neměl v pohybu nijak omezovat. Může být však řešen i originálním způsobem.
  • Chybět by neměla širší ramínka, která dobře rozloží váhu na ramena.
  • Švy na podprsence by měly být měkké a jemné, aby nedráždily pokožku.

Různé sporty

Pravdou je, že byste měli vybírat podprsenku i podle sportu, který budete nejčastěji vykonávat. Při jízdě na kole, při józe či běhání oceníte trochu odlišné druhy sportovních podprsenek. Přesto platí, že je vždy efektivnější pořízení sportovní podprsenky, alespoň jednoho druhu, než nošení běžné podprsenky na sportování.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..