Motivace: Pusťte se do cvičení doma. Přinášíme vám několik tipů, jak na to

V těchto chvílích je pro vás cvičení jednou z možností, jak protáhnout tělo a udržovat se v dobré kondici. Cvičení doma se bát nemusíte, může se jednat o účinnou formu cvičení, pokud víte, co je vhodné cvičit, popřípadě s jakými pomůckami. Pravidelný pohyb navíc posiluje imunitní systém a váš celkový zdravotní stav.

O cvičení doma jsme psali také ve článcích

Pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb je pro lidské zdraví nepostradatelný. Nejenže udržuje organismus v dobré fyzické kondici, ale také té psychické, což je v těchto dnech nepostradatelné. Po pohybu dochází k vyplavení endorfinů, a zlepší se tak i vaše nálada, skvěle si pročistíte hlavu a budete se cítit skvěle. Vydat se můžete například běhat, máte-li možnost běhat v osamocené přírodě. Bydlíte-li ve větším městě, je pro vás dobrou volbou cvičení v pohodlí domova, a to i se cvičebními pomůckami.

Vhodný prostor pro cvičení doma

Prvním krokem bude ve vašem domově nalezení vhodného prostoru pro cvičení. Postačí vám část místnosti, na kterou se budete vejít s karimatkou a budete se po ní moci pohodlně pohybovat. Dobré je volit také cvičební prostor, ve kterém budete mít na cvičení klid, například ložnici. Myslete také na to, že na cvičení budete potřebovat některé pomůcky, které budete muset po cvičení uložit. Najděte si prostor i pro ně.

Cvičební pomůcky

Cvičební pomůcky pro cvičení doma

Začátečníkům bude do domácí posilovny stačit karimatka, dvě základní činky, popřípadě gumy na strečink či velký míč. Na karimatce totiž můžete cvičit s vlastní vahou a s pomocí základních činek posilovat ruce i břicho. Protahovací či posilovací gumy poslouží nejen k protažení svalů, ale také k jejich posílení. Dobrou volbou je pořízení velkého či malého overballu. S nimi se můžete náležitě protáhnout, ale použít je také k posilování.

Patříte-li mezi zkušenější sportovce, můžete si do výbavy pořídit také různé druhy činek, kettlebell, TRX, bosu, ale někteří ocení také švihadlo či hrazdu. Cvičební pomůcky si můžete objednat online a nechat si je doručit až k vám domů. Do domácího cvičení se tedy můžete pustit takřka kdykoliv.

Aplikace a videa

Velmi nápomocná vám mohou být nejrůznější videa a aplikace. Videa vám mohou pomoci v začátcích cvičení s jednotlivými pomůckami, ale jsou také dobrou inspirací. Díky aplikacím budete mít jasný přehledem o tom, co jste cvičili, a aplikace vás pohlídá, abyste cvičili komplexně. Obě tyto metody jsou také dobrými motivátory, jak se udržet v kondici.

Pravidelný režim i při cvičení doma

Cvičení doma- pravidelný režim

Klíčem k úspěchu cvičení doma není jen samotný pohyb, ale také jeho pravidelnost. Zacvičíte-li si jednou do týdne, žádné výsledky pravděpodobně neuvidíte. A co si budeme nalhávat, donutit se ke cvičení doma, to je oříšek. Nastavte si proto pravidelný režim, že budete například cvičit vždy v pondělí, středu a pátek od 5-6 apod. Takto stanovený časový režim by však měl být realistický vzhledem k vašemu životnímu režimu. Cvičit můžete i brzy ráno, dopoledne či odpoledne.

Druh cvičení

Klíčovým je také správný výběr cvičení, který vás bude bavit. Pustit se můžete například do cvičení zumby podle videí, posilování s aplikací, ale dopřát si můžete také jógu, cvičení s TRX, posilování s vlastní vahou či činkami, ale zkusit také pilates či jiný typ cvičení. Vyzkoušejte si doma různé typy cvičení, před nikým se neztrapníte a můžete si cvičit, co se vám jen zlíbí. Nezapomeňte však při cvičení na komplexnost, začínejte proto vždy zahřátím, strečinkem, cvičením/posilováním a nakonec se protáhněte. I cvičení doma totiž musí mít určitý řád a stanovený režim. Pusťte se proto do cvičení doma i vy.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..