Nevidíte výsledky svého snažení? Co pravděpodobně děláte špatně

Snažíte se o pravidelný pohyb, konzumaci zdravého jídla a myslíte také na odpočinek? I přes všechno vaše snažení a cvičení se vám však nedaří zhubnout? Nevidíte pořádnou změnu ani na své tělesné konstituci. V tom případě je něco špatně a možný důvod neúspěchu můžete najít právě v tomto článku.

Vůle a chyby

Za problémy s hubnutím mnohdy stojí nezdravá strava a nedostatek pohybu. Často však výsledky nevidíte z toho důvodu, že se dopouštíte hloupých chyb a neposloucháte svůj organismus. Někteří například slepě sledují nejrůznější jídelníčky z internetu, podle kterých se stravují. Myslet byste však vždy měli na to, že jídelníček by měl být vytvořen vždy právě vám na míru, a to na základě vaší tělesné konstituce, věku, způsobu tréninku, životním stylu apod.  Za neúspěchem stojí často také nedostatečná vůle a lenost.

Co může stát za neúspěchem?

Šetříte se

Dáváte do tréninků maximum svého snažení?

Častou příčinou neúspěchu je to, že se lidé málo snaží a tréninky a cvičení neprovádějí pořádně. I když máte za týden několik tréninků, není to zárukou úspěchu. Vhodnější jsou například pro začátek jen 3 tréninky týdně, či sportovní aktivity, které však budete prožívat opravdu naplno. Ne, že si půjdete na 30 minut zachodit na pásu a domů. Tomu se trénink neříká. Směrodatným je to, že byste měli ze cvičení odcházet zpocení a po cvičení cítit příval endorfinů.

Tlačíte na pilu

Důvod může být také přesně opačný, a to ten, že příliš tlačíte na pilu a s tréninky to moc přehání. Permanentní cvičení s nedostatkem odpočinku drží organismus v neustálém stresu, což se podílí na brždění viditelných výsledků. Nic se nemá přehánět, zvláště pokud se cvičením začínáte. Výsledky vašeho snažení se neprojeví hned. Chvíli potrvá než na sobě začnete vidět první výsledky. Musíte být trpěliví.

Nedostatek spánku

Čas ubíhá opravdu rychle a my se jej snažíme prožít a často nestíháme. Poté si ubíráme čas, který by měl být určený spánku. S nedostatkem spánku však přichází větší chuť k jídlu během dne, tělo totiž hledá způsob, jak by nedostatečnou energii získalo. Zvyšuje se také hladina kortizolu v těle. Tento hormon udržuje vaše tělo ve stresu a podporuje zadržování vody v těle. To komplikuje hubnutí i nabírání svalové hmoty. Dopřejte si proto pravidelnou dávku spánku každý den, aby nepřišlo vaše snažení nazmar.

Nedostatek jídla

Opravdu moc chcete zhubnout a náležitě omezujete jídelníček? Tímto způsobem však nezhubnete jen tukové zásoby, ale také svaly. Tělo s nedostatkem živin trpí a zbytečně riskujete své zdraví. Dopřejte si proto pravidelnou dávku živin a jídelníček, který bude určen přesně vám na míru. Nezapomínejte, že strava by měla být pestrá, zdravá a plnohodnotná. Nespoléhejte jen na hubnoucí nápoje a smoothie, tělo potřebuje živin, ze kterých bude brát energii i tvořit svalovou hmotu.

Nevhodný jídelníček

Nevhodný jídelníček často stojí mezi Vámi a výsledky snažení.

Problém se však může týkat i nevhodných potravin ve vašem jídelníčku či nevhodného konzumování jídla před či po tréninku. Před tréninkem si nedopřejete takřka nic a jdete na trénink skoro hladoví? Po tréninku si však dáte vydatné nezdravé jídlo, protože máte hrozný hlad a chutě? Takto žádné změny bohužel nedocílíte. Dopřávejte si vhodné potraviny před tréninkem, i po něm a snažte se dbát na správné složení jídelníčku.

Málo pijete

Na pitný režim zapomíná mnoho z nás každý den. Bez vody však tělo není schopné vydat kvalitní sportovní výkon. Zvláštní také je, že pijete-li málo, tělo vodu zadržuje, a tak se můžete cítit nafoukle a otekle.

Spalovače?

Pozor také na to, abyste při své snaze o zhubnutí nespoléhali jen na spalovače. Ty by měly být až na vrcholu pomyslné pyramidy, nejsou nezbytnou součástí jídelníčku a vždy vás nezachrání. Klíčová je strava, pravidelný pohyb, pitný režim, dostatek odpočinku a psychická pohoda.
Více o spalovačích – Spalovače tuků

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..