TRX závěsný posilovací systém
TRX závěsný posilovací systém

Závěsný posilovací systém TRX je velice jednoduchý a zároveň multifunkční systém na posilování kompletně celého těla pouze s vlastní váhou, který je cenově dostupný, může na něm cvičit v podstatě každý a není vůbec náročný na prostor.

Původ TRX

Původně byl tento systém vyvinut americkou armádou pro vojáky, kteří trávili delší dobu v útrobách ponorek či lodí, které nenabízejí dostatek prostoru pro pohyb a posilování. Díky těmto popruhům byli vojáci schopni provádět veškeré možné cviky a udržovat se tak v dobré kondici po celou dobu pobytu na lodi. Systém se velmi rychle rozšířil i mezi civilisty a se stal velice populárním.

Dostatek prostoru

TRX nezabere moc místa

Skládá se totiž pouze ze dvou pevných popruhů, u kterých lze libovolně nastavovat délku a které nabízejí možnost uchycení rukou či nohou. Tyto popruhy se mohou přichytit v podstatě kdekoliv, ať už ke stropu, za dveře, ke hrazdě, ke stromu, budově apod. Cvičení s tímto systémem rozvíjí svalstvo vašeho těla a buduje jeho sílu. Vše závisí pouze na odporu vašeho těla, který lze velmi jednoduše regulovat.  Cvičení je poměrně zábavné, protože je dynamické a především zapojuje kompletně celé tělo, které je následně schopné provádět nejrůznější pohyby v daleko efektivnější míře.

Co posílíte?

Mezi hlavní partie, které na TRX procvičíte, patří oblast břicha, záda, ABS, hrudník a pánev. Většina pohybů rozvíjí větší množství svalových skupin. Svalová hmota narůstá proporcionálně a rovnoměrně, což snižuje riziko poranění a postava bude vypadat celkově dobře a vyváženě. Spolu s tím se také zvyšuje výkonnost celého těla.

Cvičení na TRX má také tu výhodu, že máte veškeré cvičební pomůcky v jednom, takže nemusíte neustále přecházet od jednoho stroje ke druhému, nemusíte čekat na činky atd. Cvičení vám tak zabere méně času a díky vyšší intenzitě opakování je efektivnější.

Pomoc pro začátečníky

TRX systém je vhodný i pro začátečníky

Pokud byste chtěli na TRX začít cvičit, ale nemáte absolutně představu, jak na to, můžete vyzkoušet některé z okolních fitness center, ve kterých se zajisté pořádají pravidelné lekce cvičení s TRX. Zde se tedy můžete s tímto náčiním seznámit, osahat si jej a pochopit princip jeho fungování. Pokud se vám bude líbit, pak jej můžete koupit i sobě a cvičit s ním v podstatě kdekoliv, kde vás napadne, i v malém bytě, nebo hotelovém pokoji.

Variabilní TRX

TRX má tu výhodu, že je vhodné jak pro úplné začátečníky, tak i zkušené sportovce. Ti všichni si na něm najdou vhodné cviky a také intenzitu jejich zatížení. Cviky se navíc dají snadno stupňovat a vždy vše záleží jen a jen na vás a na tom, pro jakou obtížnost se rozhodnete. Pokud nezvládnete cviky, které vyžadují rovnováhu, můžete začít s jednoduššími, které vám ji zpočátku pomohou nalézt. Čím silnější budete, tím lepší bude i vaše stabilita.

Pokud se ti článek líbil zkus třeba tenhle.. Dřepy účinná cesta k silným a pevným nohám!

Redakce DPaM
Profil redakce magazínu DPaM

Mohlo by se ti líbit

Chytré hodinky jako motivace

Chytré hodinky jako motivace

Zanechej Odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..