Sebevědomí – zaručené rady na to, jak ho získat

Sebevědomí má tendenci pomíjet – 5 rad, jak si ho udržet!


Co to vlastně sebevědomí je?

Sebevědomí je stav mysli, kdy jsme plně propojeni myslí s tělem a dobře víme, na co v dané situaci máme. Je to víra v sebe samotného, že jsme schopni adekvátně reagovat tak, jak bychom si přáli.

Příkladem může být, že stojíte na zastávce a najednou k vám přijde cizinec a zeptá se vás na konkrétní místo ve vašem městě. Pokud nemáte dostatek sebevědomí, pravděpodobně se budete cítit konfrontováni, nebudete vědět, co máte odpovědět, začnete drmolit a možná se ani danému člověku nebudete dívat do očí. Jak by také ne, je to náhle vzniklá situace, na kterou jste nebyli připraveni. Můžete mít strach, co si o vás ten cizinec pomyslí, nebo že to nedotáhnete do zdárného konce, ať už je ten důvod jakýkoliv…

My se zde podíváme na 5 rad, jak si naše sebevědomí zvýšit.

seběvědomí

1. Buď fyzicky aktivní

Pohybový aparát je jeden z nejlepších nástrojů, jak naši mysl povzbudit. Nejenom, že je to výborný nástroj psychohygieny, ale jakmile se začneš věnovat nějakému sportu, aktivitě a uvidíš výsledky své tvrdé dřiny, začneš získávat jako bonus sebevědomí, které je úzce spjato s úspěchem. Protože pokud se na to podíváme zblízka, posunout se v něčem dál a být lepší, či silnější v dané situaci je určitý druh úspěchu. Je to zdolaná překážka, která vám stála v cestě. Přestanete přemítat, zda jste byli schopni něčeho dosáhnout a něco zvládnout, protože najednou vidíte, že jste.

2. Překonej strach

Náš strach je to, co nás dělí od našeho potenciálu. Musíte si ale uvědomit, že za strachem se skrývá osoba, kterou jsme vždy chtěli být. Pokud nás strach ovládá, prakticky si sami říkáme, že na něco nemáme.
Uvědomte si ale toto – strach máte vytvořený v mysli, jsou to všechny negativní scénáře, co se může stát a jaké komplikace to může přinést. Je to strach z bolesti, ať už fyzické nebo psychické.
Je to nehmatatelný výplod vaší mysli, který není skutečný.
Proto teď je ten čas si konečně zajít k zubaři, oslovit tu milou holku, která se na mě vždy usmívá, udělat si řidičský průkaz, nechat si udělat dlouho vytoužené tetování – ono to totiž není hrozné, hrozný je jenom ten mylný scénář v naší hlavě a předem vsugerovaný přístup k dané situaci.

sebevědomí

3. Investuj do něčeho pro tebe smysluplného

Mysli na věci, které by ti udělaly radost.
Kolikrát sis už chtěl pořídit nový foťák? Koupit si permanentku do fitka? Pořídit si nový mobil? Koupit si vysněné auto?
Už jenom tím, že na to začneš šetřit a nebo do toho investuješ, ucítíš radost. Když na to začneš šetřit, budeš nadšený, že se tomu blížíš a když si to pořídíš, ucítíš radost, že už to konečně máš!
Je to jednoduchá radost ze života, tak si ji užívej!

4. Přestaň se skrývat

Každý na svém těle máme věci, které vnímáme jako nedostatky. Vyzývám tě, abys je přestal skrývat a přijal se takový, jaký jsi. Každý z nás je originál, někdo, kdo už tu znovu nebude. Každý z nás.
Neskrývej a nepopírej své nedostatky jenom proto, aby ti kvůli nim ostatní neublížili.
Pokud přestaneš skrývat své „nedostatky“ a hrdě je přijmeš, nejenom, že si přestaneš srážet sebevědomí, ale i ostatní kolem tebe je přestanou vnímat jako tvé nedostatky.
Musíš si uvědomit, že to, jak sám sebe vidíš, je vyzařováno na ostatní a reflektováno zpět na tebe.

5. Proveď dlouho plánované změny

Šoupni lenost do skříně a jdi už konečně na to.
Jak dlouho už plánuješ přidělání toho lustru, vymalování pokoje, založení internetové blogu, přihlášení se na jazykovou školu, nebo prostě jen vytření podlahy a uklizení si svého pokojíčku?

Všechny tyto aktivity s sebou nesou důležitý prvek a to je odvedení vaší pozornosti nad negativními myšlenkami. A přestože jsou to věci zdánlivě velice prosté, na konci dne se stejně za nimi ohlédnete s hrdě vztyčenou hlavou a řeknete si „Jo, to se mi fakt povedlo…“

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..