Jak na cvičení s kettlebelem?

Kettlebel je velmi zajímavou cvičební pomůckou, na kterou můžete narazit v posilovnách, ale také si ho pořídit do domácí posilovny. Takovéto cvičební pomůcky jsou skvělou možností, jak se znovu dostat do formy a posílit sílu. Praktické je, že s kettlebelem můžete cvičit prakticky kdekoliv. Jak však s touto cvičební pomůckou cvičit?

Jak kettlebel vypadá?

Kettlebel- jak vypadá

Kettlebel je dost podobné klasickému železnému závaží. Má tvar koule, která je doplněna o železné „ucho“, za které se kettlebel drží. Vespodu je však kulatý tvar zploštělý, abyste jej mohli položit stabilně na zem. Při výběru kettlebelu máte mnoho možností, rozhodujte se však primárně podle požadované hmotnosti. Kettlebely mají váhu většinou od 4 kg až po 92 kg. Díky tomu s ním může cvičit téměř každý.

Proč si vybrat kettlebel?

Při nákupu cvičebních pomůcek máte na výběr z desítek různých druhů. Pokud však hledáte parťáka na silový trénink, je kettlebel tou dobrou volbou. Je velmi univerzální, snadno se s ním manipuluje a provádět s ním můžete mnoho různých cviků. Možné je při cvičení využívat jeden kettlebel, ale také dva či ho doplnit o další cvičební náčiní. Cvičení s kettlebelem skrývá řadu výhod, například při silovém cvičení nabízí střídání zpevnění a uvolnění svalů, což je ideální průpravu. Kettlebel je také zátěží pro svalový, ale také kardiovaskulární systém, jelikož během cvičení posilujete také nejdůležitější sval, kterým je srdce. S kettlebelem pracujete na síle vytrvalostní a maximální a rozvíjte rychlost, pohyblivost a pružnou. Správně zvolené cvičení s kettlebelem pečuje také o vaše záda tím, že zpevňuje střed těla.

Cvičení s kettlebelem

Kettlebel nemusí být využíván jen při silovém tréninku, lze jej použít i při kardio cvičení či jako pomůcky pro vytrvalostní sportovce. Pokud jste ve cvičení s kettlebelem naprostý začátečník, je vhodné začít s tréninkem, který je založen na vlastní váze. Nebylo by pro vaše tělo ani psychiku dobré, kdybyste se hned na začátku cvičení strhali se zbytečně těžkým kettlebelem. Pokud jste však zvyklí na pravidelný pohyb a i silový trénink je vám blízký, navštivte fitness, ve kterém kettlebel mají a vyzkoušejte si ho právě tam. Pomoci vám může také zkušený trenér, který vám ukáže základní cviky Get up a Swing, které tvoří základ cvičení s kettlebelem.

Pořízení kettlebelu

Až potom, co si kettlebel osaháte doslova na vlastní kůži a zkusíte si, jak se s touto cvičební pomůckou cvičí, je vhodné přemýšlet o její koupi. Na vás stojí rozhodnutí, jaká hmotnost kettlebelu by pro vás byla ideální. Muži si většinou vybírají příliš těžké zátěže, ženy se naopak zbytečně podceňují. Obecně platí, že ideální počáteční hmotnost kettlebelu by měla být pro muže mezi 16-24 kg a pro ženy 8-16 kg. Poradit se o výběru také s trenérem, který objektivně posoudí vaše silové schopnosti.

Cesta cvičení s kettlebelem

Pokud jste si kettlebel pořídili, ale stále si pořádně nevíte rady, jak s ním cvičit, kromě trenéra vám pomohou pomoci i ilustrační videa, která se na cvičení s kettlebelem zaměřují. Najít můžete videa týkající se základního cvičení s kettlebelem, ale také dlouhé série cviků či celou cvičební hodinu. Myslete však na to, že je vhodné s tímto cvičení začít až po poradě s vaším trenérem či kamarádem, který má v oblasti fitness a posilování více zkušenosti, zvláště pokud patříte mezi sportovní začátečníky. Kettlebel totiž není zcela ideální pomůckou pro osoby, které se po desetileté pauze rozhodnou vrátit ke cvičení. Pro ty je ideální začít se cvičením s vlastní vahou a ne se nechat zničit kettlebelem. Přejeme hodně zdaru ve cvičení!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..